Prezenty ślubne to nie lada wyzwanie! Jak mu podołać?

Zestaw naczyń w prezencie? Może być!

Sezon na wesela w pełni. W nazwie miesiąca nie ma co prawda przynoszącego szczęście „r”, ale kto by się przejmował drobiazgami, gdy w grę wchodzi prawdziwa miłość?! Do drobiazgów nie należy również sprawa prezentów dla nowożeńców. Co kupić, by wilk był syty (czyli Państwo Młodzi zadowoleni) i owca była cała (owcą jest w tym porzekadle nasz portfel)? Pieniądze, kupon na dowolną rzecz, czy może tradycyjny zestaw naczyń?

Nowożeńcy to szczęśliwi ludzie - nie psujmy im tego kiepskimi prezentami, rodem z PRL-u

Oto kilka podpowiedzi, które czytać należy z… przymrużonym okiem.

 1. Pościel z kory. Czyli koszmar Młodych Par z lat 90-tych. Na każdym weselu musiała znaleźć się jakaś nadgorliwa ciotka, która ostentacyjnie i bez krępacji postanawiała wtrącić do sypialni nowożeńców swoje trzy grosze. Pościel z kory (czy jakakolwiek inna pościel!) to kiepski pomysł na prezent ślubny, bo ostatnią rzeczą, której pragną świeżo poślubieni małżonkowie jest… myślenie w sypialni o wspomnianej wyżej ciotce!

2. Toster, gofrownica, żelazko i przelewowy ekspres do kawy. Każda Młoda para dostaje takich małych sprzętów AGD… kilka lub kilkanaście. Tak, często się powtarzają i tak, często nie są im absolutnie potrzebne, bo ich kuchnia od dawna jest już wyposażona we wszystkie niezbędne urządzenia.

3. Jeleń na rykowisku. Obrazy w złoconych ramach, rzeźby i dekoracyjne szkło w skórze (w skórze może być również zegar) to prezentowi zabójcy dobrego humoru. Tak jak ciotce odradzamy dekorowanie małżeńskiego łoża, tak całej reszcie – odradzamy dekorowania domu. Jeleń na rykowisku z pewnością był drogi, o czym wręcz ryczy z płótna, ale z dużym prawdopodobieństwem nie znajdzie się na ścianie w nowoczesnym salonie Młodej Pary – liczyć może no najwyżej na ozdobienie… piwnicy lub strychu.

4. Zestaw naczyń. Wszystko zależy od tego, jakie to są naczynia! Jeśli ów zestaw obejmuje wysokiej jakości garnki z pokrywkami oraz rondle i patelnie – to jest to całkiem sensowny pomysł. Jeśli jednak mowa tutaj o aluminiowych naczyniach z supermarketu – lepiej nie ryzykować!

5. Kupony na… To hit ostatnich kilku sezonów. Można kupić dla nowożeńców voucher na cokolwiek. Ważne jednak, by to cokolwiek było czymś, co naprawdę ucieszy Młodą Parę. Np uroczy i romantyczny lot paralotnią odpada, gdy jedno z małżonków ma lęk wysokości.

6. Pieniądze i prezenty z listy. To najbezpieczniejsze rozwiązanie dla obu stron!

Obrazy i rzeźby raczej sobie odpuśćmy - nie znamy przecież gustu Młodej Pary i jej pomysłu na aranżację wnętrz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.