Zdrowy kurczak to drób pochodzący ze sprawdzonych gospodarstw rolniczych, prowadzonych zgodnie z zasadami
Zdrowie

Zdrowy kurczak poleca się na obiad

Jakie mięso króluje  w jadłospisach Waszych dzieci? U mnie berło dzierży oczywiście drób, a konkretnie kurczak. Zdrowy kurczak to zdrowa porcja łatwo przyswajalnego białka, niewielka ilość tłuszczu oraz szereg ważnych witamin i minerałów. Ogromną zaletą kurczaka jest łatwość przygotowania zeń dowolnej potrawy, poddanej dowolnej obróbce termicznej i zestawionej z dowolnymi (wiem, powtarzam się, ale to zabieg celowy!) dodatkami. W każdej (dosłownie!) odsłonie kurczak będzie smakował wyśmienicie. Przykłady? Przygotowałam ich dla Was kilka. 

Gdybyście mieli wymienić jedno, tradycyjne polskie danie (i nie mógłby to być schabowy z ziemniakami!) byłyby to… oczywiście pieczone udka z kurczaka. W towarzystwie ziemniaków i wybranych warzyw (świeżych lub konserwowych) ląduję zdecydowanie w top 3 obiadowych propozycji dla całej rodziny.

Pieczone udka z kurczaka to ulubione danie większości dzieci i nie tylko!

Pałki z kurczaka przygotowane na głębokim oleju (np. we frytkownicy) nie są może najzdrowsze, ale z pewnością są jedną z najsmaczniejszych odsłon kurczaka. Wystarczy keczup i… Mniam!

Pałeczki z kurczaka przygotowane w głębokim tłuszczu to ulubione danie większości dzieci - kąski najlepiej odsączyć na specjalnym papierze bezpośrednio po wyjęciu z frytkownicy

Po smażonym – czas na duszone. Duszony kurczak to zdrowy kurczak, więc duśmy na zdrowie, dowolnie przyprawiając i podając z ulubionymi dodatkami.

Duszony kurczak to zdrowy kurczak - możemy go doprawiać ulubionymi przyprawami i podawać z ulubionymi dodatkami

A dla wszystkich, którym tradycyjnie podany drób wychodzi uszami – mam nietradycyjną propozycję: naleśniki z kurczakowym nadzieniem. Wystarczy pokroić w drobną kostkę filet z kurczaka, dodać doń ulubiony ser (np. fetę) oraz wybraną sałatę (może być rukola lub liście sałaty lodowej), a następnie nawinąć to wszystko w zwykłe naleśniki. Pycha! I smakuje zarówno na ciepło, jak i na zimno.

Naleśniki z kurczakiem to doskonała alternatywa dla tradycyjnych dań z drobiem w roli głównej

Więcej przepisów, w których zdrowy kurczak występuję w roli głównej znajdziecie np. tutaj: http://kolorowyprzepisownik.blogspot.com/2017/07/udka-kurczaka-pieczone-z-warzywami-w.html.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.