Zaparcia to problem, który zdecydowanie częściej dotyka kobiet niż mężczyzn, ale narażone na ich wystąpienie są również dzieci
Zdrowie

Sposoby na zaparcia? Mamy i się im nie damy!

Zaparcia to temat delikatny. Ciężko go poruszyć nawet w rozmowie z najbliższą przyjaciółką, czy zaufanym lekarzem. To jeden z tych problemów, które próbujemy rozwiązać sami. Sięgamy po sposoby na zaparcia, które sprawdziły się u innych (informacji o nich szukamy oczywiście w internecie) oraz ogólnodostępne leki. Jak rozprawić się z zaparciami? 

Czas zmienić przyzwyczajenia!

Zaparcia skutecznie odbniżają samopoczucie i utrudniają codzienne funkcjonowanie - warto podjąć z nimi walkęWalka z zaparciami sprowadza się najczęściej do trzech czynników: diet, woda i ruch. Zła dieta jest zresztą najczęstszą przyczyna zaparć – nadmiar cukru (pochodzący ze słodyczy, ale również słodzonych gazowanych napoi), fast foody, za mało warzyw i owoców, nieregularne i zbyt duże posiłki… Do tego dochodzi niewystarczające nawodnienie organizmu oraz znikoma ilość ruchu. Te trzy czynniki to podstawa naszych zaparciowych problemów. Jeśli rozprawimy się z nimi, skutecznie zmieniając nasze nawyki żywieniowe i codzienne przyzwyczajenia – mamy ogromne szanse pożegnać zaparcia raz a dobrze. Od czego zacząć? Najlepiej od wizyty u dobrego dietetyka, który pomoże nam skonstruować najodpowiedniejszy dla nas schemat żywieniowy, o kaloryczności, która zaspokoi nasze codzienne potrzeby, opierający się na zdrowych i jak najmniej przetworzonych produktach. Będziemy zjadać mniejsze porcje, ale pilnować regularności ich przyjmowania – optymalne rozwiązanie to 5 posiłków, co 2-3 godziny. Nasze codzienne menu będzie bogate w produkty pełnoziarniste, warzywa i owoce. Do tego będziemy wypijać około 2 litrów wody. W naszym napiętym grafiku wygospodarujemy ponadto minimum pół godziny dziennie (lub godzinę co drugi dzień) na aktywność fizyczną – może to być energiczny spacer, bieganie, zajęcia fitness lub siłownia, basen… Wszystko jedno jak – byle się ruszać!

Skuteczne sposoby na zaparcia? Dulcobis to jeden z tych leków na zaparcia, które można bezpiecznie stosować również w okresie ciąży - działa szybko i skutecznieWsparcie na już!

Zanim zmiany, które wprowadziliśmy w naszym życiu, przyniosą pożądane efekty – będziemy musieli chwilę poczekać, dając organizmowi czas na zregenerowanie się i przyzwyczajenie do nowych, zdrowych nawyków. W tym czasie możemy wesprzeć pracę naszego układu pokarmowego i wydalniczego sięgając po sprawdzone, ogólnodostępne leki, które pozwolą rozprawić się z męczącymi nas zaparciami szybko i skutecznie. Sposoby na zaparcia a ciąża? Ciąża to czas, w którym zaparcia mogą pojawiać się niezależnie od naszego jak najbardziej zdrowego trybu życia – choćby ze względu na zmiany hormonalne zachodzące w kobiecym organizmie. Wówczas również możemy wspomóc jelita odpowiednimi lekami (najlepiej zasięgnąć rady lekarza lub farmaceuty i upewnić się, czy dany lek można przyjmować w okresie ciąży).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.