Angielski dla dzieci to przede wszystkim zabawa i ruch oraz muzyka
Dzieci

Zakochaj się w angielskim!

Miłość do języka obcego warto zaszczepiać w dzieciach od najmłodszych lat – w myśl zasady: czym skorupka za młodu nasiąknie, tym… Wiadomo! Trącić na starość znajomością angielskiego? Super sprawa! Warto zatem pomyśleć o edukacji językowej kilkulatka – o ile oczywiście on sam jest gotowy i chętny do nauki, do której absolutnie nie należy dziecka zmuszać. Najważniejszy będzie wybór odpowiedniej szkoły i kursów na właściwym poziomie, dopasowanym do wieku i możliwości dziecka.

Odpowiednie podejście

Język angielski dla dzieci to przede wszystkim zabawa i rozbudzanie naturalnej ciekawości maluchówIm młodsze dzieci, tym bardziej nauka przypomina zabawę. Kolorowe sale pełne pomocy naukowych oraz bogato ilustrowane podręczniki – to podstawa. Niezwykle ważna jest również organizacja zajęć, dopasowanie długości poszczególnych segmentów i częstotliwości przerw do umiejętności skupienia uwagi przez dziecko. Odpowiednia dynamika i podtrzymanie właściwego poziomu aktywności grupy to zadanie dla wykwalifikowanego lektora, mającego doświadczenie w pracy z dziećmi i posiadającego doń predyspozycje, otwartego na  ich pomysły i potrafiącego okiełznać ich energię.

Odpowiedni poziom i ewaluacja

Fiszki do nauki języka angielskiego to świetna pomoc naukowa dla dzieci i nie tylkoKolejnym ważnym elementem nauki języka jest uważne monitorowanie postępów dziecka i tego jak radzi sobie w danej grupie. Na początkowym etapie nauka angielskiego (lub jakiegokolwiek innego języka) opiera się na naturalnej ciekawości dziecka, które z radością eksploruje otoczenie – przedszkolaki poznają język przede wszystkim poprzez ruch, zabawę i muzykę. Starszaki i zerówkowicze uczą się słuchając i mówiąc – głównie poprzez piosenki i krótkie, łatwe do zapamiętania historyjki. Język angielski dla dzieci starszych (z klas I – III szkoły podstawowej), które potrafią już czytać i pisać, to wciąż przede wszystkim słuchanie i mówienie, ale dzieci zaczynają również czytać i uczyć się gramatyki (początkowo nieświadomie).

Dodatki

Angielski dla dzieci to nie tylko tradycyjne zajęcia i kursy. Warto sprawdzić dodatkowe formy nauki oferowane przez wybraną szkołę. Ciekawą propozycją będą np. zajęcia teatralne prowadzone w wybranym języku – taki angielski dzieci uwielbiają!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.