Warsztaty kulinarne dla dzieci to świetna zabawa i rewelacyjna okazja, by poznać nowe smaki

Zajęcia dodatkowe? Wybieraj z umiarem!

Zajęcia dodatkowe są dla dzieci rewelacyjną formą zagospodarowania tzw. czasu wolnego. Mają służyć przede wszystkim rozwijaniu zainteresowań naszych milusińskich. Pamiętajmy jednak, że żadne dziecko nie powinno mieć grafiku wypełnionego od świtu do nocy i od poniedziałku do niedzieli. Dziecko, jak każdy człowiek, potrzebuje czasu dla siebie. W tych chwilach, gdy może się po prostu ponudzić – rozwija kreatywność!

Dopasuj zajęcia do zainteresowań dziecka

Robotyka to stosunkowo nowy rodzaj zajęć dla dzieci, który jednak zdążył już podpić serca młodszych i starszychProponowanie dziecku zajęć powinno odbywać się zgodnie z zasadą: nic na siłę! Jeśli dziecko młodsze lub starsze trzyma się futryny i za nic nie chce wziąć udziału w zaproponowanych mu zajęciach – nie wpychajmy go tam na siłę, bo przecież to my wiemy co dla niego dobre. Może i wiemy, ale wepchnięty na siłę i tak z tych dobroci nie skorzysta. Uszanujmy fakt, że nie wszystkie dzieci, w tym samym momencie dojrzewają do uczestnictwa w zajęciach dodatkowych bez naszej asysty. Córki koleżanki chodzą już na balet i angielski, a nasze dziecko boi się zostać bez na jakichkolwiek zajęciach? Po prostu potrzebuje więcej czasu, odpuśćmy teraz, by móc zaproponować mu te lub inne warsztaty za pół roku lub rok.

Modne zajęcia dodatkowe

Od wielu lat prym wśród zajęć dodatkowych wiodą oczywiście warsztaty językowe, ponadto dziewczynki gromadnie zapisywane są na balet, a chłopcy do szkółek piłkarskich. Wyjdźmy jednak poza te ramy i przeglądnijmy ofertę dodatkowych zajęć wspólnie z dzieckiem. Dajmy mu szansę na wyrażenie opinii o różnego rodzaju warsztatach i fakultetach, zwróćmy uwagę nad czym się zatrzymuje dłużej i co wywołuje u niego entuzjazm. Oto kilka modnych propozycji, które podbijają serca dzieci i młodzieży.

  • robotyka – czyli połączenie dwóch uwielbianych przez dzieci światów: klocków lego i komputera; tutaj wszystko ma swoje miejsc i czas, a taka forma nauki podstaw programowania z pewnością przyda się dziecku. Przede wszystkim jednak zajęcia są bardzo atrakcyjne dla dzieci, choć nieco mniej atrakcyjne dla rodzicielskiego portfela.
  • warsztaty kulinarne – nie łudźmy się, że dziecko zaraz po ich ukończeniu wygra jakiś kulinarny talent szoł! Ponadto to zupełnie nie o to chodzi! Takie zajęcia to przede wszystkim wspaniała zabawa, a przy okazji świetny Przetwarzanie śmieci? Tak! Na warsztatach ekologicznych! Kreatywność mile widzianasposób na poznawanie nowych smaków, odkrywanie tajników sztuki gotowania, zapoznawanie się z miarami i wagami w zdecydowanie przystępniejszy sposób niż to ma miejsce podczas nudnych lekcji matematyki.
  • zajęcia ekologiczne – wszystko, co ma związek z ekologią i recyclingiem jest jak najbardziej w cenie. Nasze dzieci odziedziczą po nas planetę zanieczyszczoną i zaśmieconą, a co za tym idzie – przyjdzie im się zmierzyć z ogromem problemów. Może więc warto rozpocząć wczesną edukację ekologiczną i zaszczepić w nich szacunek do przyrody? A wszystko w formie interesujących warsztatów!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.