Rodzinne zabawy w domu

Zabawy rodzinne

Zima wychodzi na ostatnią prostą. Już za chwilę hucznie przywitamy wiosnę – tym huczniej im bardziej mamy już dość zimna i siedzenia w domu. W końcu będzie można spędzać większość dnia na zewnątrz i zabawy dywanowe zamieciemy… pod dywan, przynajmniej do jesieni. Póki co jednak musimy sobie radzić. Jak zajęcia królują w Waszych domach?

Nasze TOP 5 domowych sposobów na nudę:

  1. Kolorowanki. Tej zimy odkryliśmy kolorowanki giganty – rewelacyjne zajęcie dla ambitnych dzieci. Dokładne wypełnienie kolorami dużych obrazków z mnóstwem szczegółów zajmuje naprawdę sporo czasu i wciąga zdecydowanie bardziej niż tradycyjne małe kolorowanki w postaci książeczek lub zeszytów.
  2. Puzzle. Oczywiście dostosowane do wieku układającego – ważne, aby początkujący układacze nie zniechęcili się na początku puzzlowej przygody. Większe i trudniejsze puzzle to fajne zajęcie dla całej rodziny – można podzielić się zadaniami lub fragmentami, układać na czas i po prostu spędzać czas razem śmiejąc się i rozmawiając. Dostępne są również gry – każdy uczestnik zabawy ma kilka własnych obrazków do ułożenia, losujemy karty i dokładamy po jednym elemencie, obowiązuje kolejka – wygrywa ten, który jako pierwszy ułoży wszystkie swoje puzzle.
  3. Klocki. Nie muszą być markowe, ale dobrze by było ich jak najwięcej. Z klocków mogą powstawać fantazyjne budowle, najwyższe wieże, największe domki lub zagrody dla pluszowych zwierzątek. Klocki to również dobra sposobność do bezbolesnego przemycenia edukacji – można segregować klocki ze względu na kolorów, układać z nich figury geometryczne, liczyć, dodawać i odejmować…
  4. Książeczki. To genialny sposób na rodzinne spędzanie czasu. Jeżeli jesteśmy zmęczeni i potrzebujemy chwili wytchnienia – siądźmy na kanapie, podeprzyjmy się poduszkami, przykryjmy kocami i zanurkujmy w bajkowy świat.
  5. Nowa twarz starych zabawek. Jeżeli za rogiem czai się nuda – musimy działać kreatywnie. Wymyślmy nowe zastosowanie starych zabawek, pochowajmy je i szukajmy na czas. Wrzućmy kilka mniejszych zabawek do miski, nakryjmy ją ręcznikiem i losujmy próbując zgadywać co trzymamy. W ostateczności możemy pójść na wymianę – zaproponujmy znajomym posiadającym dzieci w podobnym wieku, że na kilka dni zamienimy się zabawkami (nie, nie dziećmi!). To ciekawy eksperyment i super zabawa nie tylko dla naszych dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.