Rodzinna przygoda z Peppą

Zabawne bajki na pochmurne dni – Świnka Peppa

Świnki są różowe, choć ów róż chowa się pod warstwą błota, w którym zwierzątka uwielbiają się pluskać. Świnki przechadzają się blisko ziemi, nie przejmując się słońcem i nigdy nie spoglądając w chmury. No chyba że są świnkami z bajki dla dzieci.

Moja 6-cioletnia córka wróciwszy ze szkoły zapytała: „mamo, bo Maciek z klasy zabrał mi mojego cukierka i powiedział, że go zobaczę jak świnia niebo. To znaczy, że go zobaczę, czy nie zobaczę? Choć pewnie nie zobaczę, bo Maciek chyba tego cukierka zjadł…”. Utuliła rozżaloną córkę, potwierdziłam, że Maciek zachował się nieładnie, a ona najprawdopodobniej cukierka nie zobaczy… Ucięłyśmy sobie krótką pogawędkę na temat świnek i tego jak są zbudowane oraz dlaczego mają marne szanse na zachwycanie się błękitnymi chmurami. Przeprowadziłyśmy nawet testy – chodząc po podłodze na czworaka, chrumkając i próbując patrzeć w niebo…

Na to wszystko wkroczyła młodsza córeczka i powiedziała, że ona również jest świnką: „jestem Peppa!”. Rezolutna sześciolatka stwierdziła, że może zwykłe świnki faktycznie nie oglądają nieba, ale Peppa owszem. W związku z tym ona sobie jutro sprawę z kolegą Maćkiem wyjaśni i mu wytłumaczy, że chce swojego cukierka zobaczyć.

Zobaczymy, czy zobaczy… Teraz jednak czas na chwilę wytchnienia – dla mnie i dla dzieci. Skoro dzisiejszy dzień upływa nam pod znakiem świnki – włączamy bajkę o Peppie i odpoczywamy! Dzieci wciągnie czarujący różowy świat, w którym różowa Świnka Peppa po polsku mówi i śpiewa, po Świnkowem chrumka, po bajkowemu przeżywa przygody, które zawsze kończą się szczęśliwie.
Ja tymczasem, korzystając z chwili spokoju, wypiję mocną kawę (nie różową!) i nadgonię lekturę świetnej książki.

A Wasze dzieci oglądają Peppę?
http://www.miniminiplus.pl/program/full/peppa_17880

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.