"Mały Książe" to jedna z najlepszych bajek jakie widziałam, mądra i wzruszająca
Czas wolny,  Dzieci,  Hobby,  Zabawa

Z dziećmi w kinie

Moje ulubione to krakowskie Kino Kijów (obecnie: Kijów Centrum), które po prostu ma to coś. W Kijowie są dwie sale: jedna pełnowymiarowa i druga „sala mała” mieszcząca około 25 osób. W budynku znajduje się kawiarnia z uroczymi lożami i kącikiem dla dzieci, w którym małoletni kinomanii mogą pokolorować ulubione bajkowe postacie, poczytać lub pograć w gry planszowe. Ze ścian kawiarni zerkają na nas znane i lubiane osobistości związane z polskim (i nie tylko) kinem, muzyką i rozrywką.

Bajka bajce nierówna

Seans w kinie to wielkie przeżycie dla dzieci, zwłaszcza tych młodszychJako matka dwóch córek oglądam niemal wszystkie filmy z różową do bólu oczu Barbie. Nowość z sierpnia: „Barbie Rockowa Księżniczka” ma prostą (zbyt prostą?) fabułę, ale jest rewelacyjna w warstwie muzycznej, a poziom animacji jest naprawdę na wysokim poziomie. Chadzamy również na bajki typowo przygodowe – w czerwcu oglądałyśmy np. „Arka odpłynęła”, a wcześniej trzecią część Minionków oraz nowe przygody Pingwinów z Madagaskaru. Jednak absolutnym hitem wszystkich naszych wyjść jest od kilku dni „Mały Książe” – piękny i wzruszający obraz, mocno oparty na książce, możliwy do oglądnięcia na kilku poziomach odbiorcy: młodsze dzieci będą śledzić przygody dziewczynki szukającej Małego Księcia, starsze wyszukają kilka prawd (czasem gorzkich) o życiu, a dorośli wpadną w zadumę i uronią łzę…

Jak przetrwać nudną bajkę?

Barbie Rockowa księżniczka - przeciętna fabuła i świetna muzyka oraz rewelacyjna animacjaJeżeli trafiliśmy na naprawdę nudną bajkę – musimy ją po prostu przetrwać nie przeszkadzając tym, którym ów obraz się nie nudzi. Staram się zawsze zajmować tylne rzędy i na maksymalnie przyciemnionym ekranie smartfona korzystam z… darmowego Wifi (genialny pomysł w Kijowie odpowiadający na potrzeby rodziców nie będących fanami Barbie!). Można również zająć się oglądaniem powiek od wewnątrz, która to czynność często nazywana jest drzemką – najważniejsze, by nie chrapać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.