Edukacyjną przygodę z językiem angielskim najlepiej zacząć już w przedszkolu

Do You speak English, przedszkolaku?

Idzie nowe w polskiej edukacji, a zmiany są dobre! Oczywiście zawsze znajdzie się grono osób, które będą niezadowolone i oddadzą się uprawianiu naszego narodowego sportu, czyli… narzekaniu. Ja jednak należę do grona optymistów i mocno wierzę w to, że z darmowego podręcznika dzieci nauczą się tyle samo, co z książek za które musielibyśmy zapłacić 300zł, a pomysłowi darmowego angielskiego dla wszystkich przedszkolaków przyklaskuję na stojąco!

Darmowe podręczniki

Uczmy się z przyjemnością i korzystajmy ze zmian z radościąOd 1 września tego roku dzieci z klas I, II i IV szkół podstawowych oraz I klas gimnazjów będą uczyć się z darmowych podręczników. Pierwszo i drugoklasiści skorzystają z „Naszego elementarza” (po ubiegłorocznych uczniach klas I) i „Naszej szkoły” (nowa rządowa propozycja dla klas II), a czwartoklasiści i gimnazjaliści będą korzystać z książek kupionych przez szkoły (pieniądze z dotacji celowych MEN) na rynku wydawniczym. Ja się cieszę, bo z tej formy pomocy skorzysta starsza córka, a w naszym domowym budżecie zostanie spora kwota, którą będę mogła przeznaczyć choćby na wymarzone lego.

Darmowy angielski

Czas wrócić do szkoły, nauczyciele przedszkolaPrzedszkolaki (oraz portfele ich rodziców) również zyskają na zmianach, bo od 1 września wszystkie 5-cio latki (a od 01.09.2017 – wszystkie dzieci korzystające z przedszkoli) będą uczyły się języka angielskiego i to za darmo! Moje koleżanki przedszkolanki oraz nauczycielki szkolnych oddziałów przedszkolnych cieszą się na możliwość zrobienia dodatkowych kursów i prowadzenia ekstra zajęć z języka nowożytnego. Angielski dla nauczycieli przedszkola to kursy organizowane już w najlepszych szkołach językowych i pozwalające pomyślnie zdać międzynarodowy egzamin potwierdzający znajomość języka na wymaganym poziomie.

My, dorośli, naprawdę lubimy się dokształcać! A zatem? Back to school!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.