Czas wolny

Wczasy z dziećmi? To możliwe!

Najwyższy czas zaplanować letni wypoczynek. Zaraz, zaraz… wypoczynek z dziećmi? Tak, to możliwe! Wszystko jest kwestią odpowiedniego zaplanowania oraz nastawienia. Nastawmy się na to, że wczasy będą intensywne, że nie wszystko pójdzie zgodnie z planem, pozwólmy sobie na improwizację, bądźmy otwarci i cieszmy się drobiazgami. Dzieci bawią się same od 15 minut? Super! 

Wybierzmy idealne miejsce

Aquapark na terenie hotelu lub pensjonatu to idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi - pobawimy się i odpoczniemyTo co idealnie prezentuje się w folderze i zbiera mnóstwo pozytywnych recenzji – nie oznacza jeszcze, że będzie idealne dla nas. Wczasy z dziećmi będą tym bardziej udane, im bardziej przyłożymy się do znalezienia optymalnej miejscówki. Nie oczekujemy luksusów, zależy nam raczej na funkcjonalności, dodatkowych udogodnieniach i różnorodnych atrakcjach, które będziemy mogli serwować dzieciom (najlepiej bez dodatkowych opłat). Jeżeli chodzi o miejsce noclegowe – zależy nam na czystych wnętrzach, niezbyt ciasnych i nie zagraconych zbyt dużą ilością mebli. Ważny jest całodobowy dostęp do aneksu kuchennego lub choćby czajnika. Idealnie jeśli hotel lub pensjonat oferują wygodne dostawki lub łóżeczka dla najmłodszych gości, a do dyspozycji gości są choćby podstawowe sprzęty plażowe (lub inne – w zależności od miejsca, w którym wypoczywamy). Im bogatsza infrastruktura – tym lepiej. Jeżeli na terenie hotelu bądź pensjonatu jest basen (a jeszcze lepiej mini aquapark!), plac zabaw (taki z prawdziwego zdarzenia) oraz kawałek bezpiecznego, ogrodzonego trawnika, po którym dzieci mogą bez ograniczeń biegać i się bawić.

Zwiedzanie to wyzwanie

Kluby animacyjne działające przy hotelach i pensjonatach organizują ciekawe zajęcia dla dzieci - w tym czasie rodzice mogą odpocząć, poczytać lub zwiedzić co nie coChcielibyśmy pozwiedzać? Pewnie tak, zwłaszcza jeśli zainwestowaliśmy w wycieczkę zagraniczną. Nie należy rezygnować z wycieczek tylko dlatego, że jesteśmy rodzicami! Warto natomiast zaplanować takie wycieczki, podczas których nasze dzieci po prostu nie będą się nudziły. Idealny rozwiązaniem, wprowadzanym przez kolejne biura podróży jest opieka animatora nie tylko w hotelu (w tzw. klubikach animacyjnych), ale również podczas wycieczek właśnie. To ogromne ułatwienie – my możemy poświęcić uwagę zwiedzanym zabytkom, czy muzeum, podczas gdy nasze dzieci bawią się w pobliżu pod okiem profesjonalnego opiekuna.

Gotowi? Zaczynamy planowanie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.