Wakacje to czas niczym nie ograniczonej zabawy, bez odrabiania lekcji!
Czas wolny,  Dzieci,  Zabawa

Wakacyjny grafik obiadowy

Wakacje to czas intensywnych spotkań towarzyskich… moich córek. Czasami ciężko się doliczyć ilości dzieci aktualnie przebywających na terenie domu i ogrodu. To oczywiście najlepszy sposób na wypełnienie letnich dni i swobodną socjalizację, taką bez ingerencji dorosłych – rodziców, czy nauczycieli. Jedyny kłopot związany z tym przemieszczającym się po okolicznych domach i ogrodach towarzystwem jest taki, że nigdy nie wiadomo, czy aby w porze obiadowej nie będziesz miała przy stole zamiast swojej dwójki – piątkę lub siódemkę dzieci.

Obiadowa organizacja

Wspólnie zjadane posiłki smakują lepiej, lato trwaj!Razem z innymi matkami stwierdziłyśmy, że koniecznie musimy zapanować na tym towarzyskim chaosem naszych małoletnich pociech i zrobiłyśmy grafik obiadowy. Wedle tego grafiku w wyznaczone dni jedna z nas ściąga całą ferajnę do siebie na lekki obiad. Nie podajemy wówczas dwóch dań i wymyślnych surówek – serwujemy raczej coś ekstremalnie prostego i chętnie zjadanego przez wszystkie dzieci.

Lekki obiad dla (nie tylko swoich) dzieci

530741367ccccNajprościej i najszybciej przygotować naleśniki – ja podaję je na jednym wielkim talerzu (ekonomicznie!), lekko ostudzone, w trzech wersjach: z dżemem, z czekoladą i z słodkim serkiem. Każda wersja jest inaczej zwinięta (celem uniknięcia zaglądania do środka): czekoladowe naleśniki zwijane są w rulon i przecinane na pół, naleśniki z dżemem to długie rulony z podwiniętą końcówką (wówczas dżem nie wypływa), a te z serem mają kształt trójkątów.  Zdarza mi się przygotowywać racuchy w wersji hurtowe – wówczas nie trę jabłek na tarce, tylko kroję je w plasterki, zanurzam w cieście i obsmażam.  Dzieci uwielbiają również makarony wszelkiego rodzaju – spaghetti z sosem pomidorowym i pulpetami jest proste do zrobienia, ale nieco trudniejsze do jedzenia.

Dzisiaj moja kolej w obiadowym grafiku…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.