Lato na wsi
Czas wolny,  Dzieci

Wakacyjna wymiana. Wieś

Wakacje za pasem – czas na zaplanowanie atrakcji dla dzieci. Jeżeli nie wybieramy się na dłuższy urlop poza domem, wypełnijmy czas krótkimi, jednodniowymi wycieczkami. Może te najbliższe wakacje upłyną nam pod hasłem poznawania bliższych i dalszych okolic naszego miejsca zamieszkania? Mieszkańcy wsi niech odwiedzą miasto, a mieszkańcy  miasta dokonają eksploracji okolicznych wsi. Zorganizujmy letnią wymianę wiejsko – miejską!
Dzisiaj zwiedzamy wieś.

Pokażmy dzieciom wieś

Oglądnijmy wiejskie, często wiekowe kapliczki

Jeżeli wybieramy się dalej od domu i planujemy całodniową wycieczkę – przygotujmy się do niej z namysłem. Na pewno musimy wziąć smaczny prowiant (nie każda wieś dysponuje restauracją serwującą posiłki), dużo wody i wygodne buty. Zostawmy auto (a może zdecydujemy się na podróż autobusem lub busem? – to ogromna atrakcja dla dzieci!) w dozwolonym miejscu i wyruszmy na spacer. Sprawdźmy wcześniej z czego słynie dana wieś, jakie budynki, pomniki czy kapliczki trzeba koniecznie zobaczyć (bo pochodzą np. z XIX wieku). Może uda nam się zaglądnąć do remizy strażackiej, albo kupić od życzliwej gospodyni świeże wiejskie jajka i mleko?

Wieś się bawi!

Wiejskie festyny to gwarancja dobrej zabawy i mnóstwa atrakcjiWarto sprawdzić w Internecie (najlepiej na stronie konkretnej gminy) harmonogram imprez plenerowych i zapoznać się z informacjami: co, gdzie i kiedy będzie się działo. Wiejski festyn najczęściej jest imprezą otwartą nie tylko dla mieszkańców, ale dla wszystkich zainteresowanych. Jesteś  z miasta lub tzw. przedmieścia? Nie szkodzi, zapraszamy! Ogromnym plusem takich imprez jest fakt, że odbywają się na świeżym powietrzu, oferują mnóstwo atrakcji dla dzieci (w dużej mierze darmowych!), umożliwiają zapoznanie się z lokalnymi tradycjami i posmakowanie miejscowych specjałów.

Warto odpocząć od miejskiej spiekoty, gonitwy i… poznać wieś. Świetna zabawa gwarantowana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.