Ból głowy może skutecznie zepsuć nam samopoczucie - najlepiej rozprawić się z nim szybko, zanim na dobre się rozwinie
Zdrowie

Ból głowy mamy, mamy!

Matka to teoretycznie człowiek jak każdy inny. Teoretycznie! Prawda jest jednak taka, że bliżej jej do jakiegoś super herosa niż przeciętnego Kowalskiego. Dlaczego? Otóż dlatego, że matka jest zawsze w gotowości bojowej. Nawet jeśli nie domaga, boli ją gardło, ma potężny katar, kaszle lub rozkłada ją na łopatki jakiś paskudny wirus. Ból głowy? A co to jest? Na wszystko jest jakiś sposób, a gdy żaden nie działa – matka zaciska mocno zęby i jest w stanie przetrwać więcej niż mogłoby to wynikać z jej postury. Co robi w tym czasie przeciętny Kowalski? Kładzie się pod kocem lub kołdrą i przeczekuje zły czas…

Matka na L4?

Matka chorująca jest jak Yeti - każdy o nich słyszał, ale nikt nie widział. Tak, zdecydowanie coś w tym jest!Ciężko sobie wyobrazić matkę, która bierze L4 od własnych dzieci i obowiązków z nimi związanych. Zdarzają się oczywiście takie sytuacje, w których nie ma innego wyjścia i trzeba się z samą sobą udać do lekarza, a potem wdrożyć (mniej więcej) jego zalecenia. Jednak obrazek matki leżącej w ciągu dnia w łóżku, z kompresem na głowie i herbatą malinową w dłoni są trochę jak Yeti – wszyscy o nich słyszeli, ale nikt tak naprawdę nie widział.

Matczyne sposoby na ból głowy i inne przypadłości

Aspirin Pro to jeden z leków, których nie powinno zabraknąć w domowej apteczce - skutecznie zwalcza m.in. ból głowyMatki mają zdolność przewidywania i są gotowe na wszystko. Rzadko jest w stanie coś je zaskoczyć, najczęściej działają prewencyjnie, co w przypadku różnego rodzaju chorób polega po prostu na wczesnej profilaktyce. Pierwsze objawy przeziębienia powodują uruchomienie sprawdzonego mechanizmu zduszenia infekcji w zarodku, od babcinych sposobów, po sprawdzone leki przeciwzapalne. Pierwsze ukłucie bólu powoduje sięgnięcie po sprawdzony lek przeciwbólowy – matka nie czeka, aż ból zwali ją z nóg, reaguje zanim zdąży się rozwinąć i utrudnić funkcjonowanie. Najczęstszym bólem, z którym przychodzi nam się mierzyć jest napięciowy ból głowy powodowany zawrotnym tempem życia, stresem, zmianami ciśnienia i pogody, niedoborem snu i złą dietą. Bóle głowy towarzysza również różnego rodzaju infekcjom, z przeziębieniem na czele. Matka nie traci czasu na rozważania, czy wziąć tabletkę, czy nie, czy może ból minie, albo może wcale nie będzie taki silny i da radę – reaguje, bo szkoda każdej cennej minuty na nic nie wnoszące do sprawy dywagacje.

Bądź jak matka i… nie narzekaj! Działaj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.