Małe dziecko to mały kłopot, ale też... duże plamy! I trudne do usunięcia!
Dzieci

Usuwanie plam to wyzwanie!

Plamy pojawiają się znienacka, a im bardziej uważamy, by się nie pojawiły – tym zuchwalej one sobie poczynają. Najbardziej plamią się oczywiście nasze dzieci, ale to jedno z ich praw. Uczą się przecież dopiero obsługiwania jakże skomplikowanych sztućców, przekonują się czym jest grawitacja i jak bardzo można przechylić kubek niekapek, by faktycznie nie kapał. Usuwanie plam z ubranek dzieci to zadanie wymagające znajomości tematu i pewnych podstawowych zasad. W cenie jest również spokój i kreatywne podejście do plam, których usunąć się nie da. 

Pasta do zębów i płyn do mycia naczyń

Pasta do zębów usunie i rozjaśni różnego rodzaju plamy, ale należy ją stosować wyłącznie na jasnych bądź białych tkaninachCo te dwa detergenty mają do usuwania plam? Otóż… bardzo dużo! Pasta i płyn są w każdym domu i oprócz spełniania swoich funkcji, naprawdę świetnie radzą sobie w roli wywabiaczy plam wszelakich. Pasta do zębów ma właściwości silnie wybielające – możemy więc z powodzeniem stosować ją na jasnych i białych materiałach, aby usunąć lub mocno rozjaśnić nawet stare plamy. Wystarczy niewielką ilość pasty wetrzeć w zabrudzenie, odczekać kilkanaście lub kilkadziesiąt minut, a następnie – wypłukać tkaninę. Suszenie na słońcu może dodatkowo wzmocnić działąnie wybielające! Nie zaleca się używania pasty do zębóe na materiałach kolorowych i czarnych – najprawdopodobniej powstaną na nich jasne przebarwienia, które będą się prezentowały jeszcze gorzej niż plamy. W starciu z Odplamiacz dla dzieci to skuteczny sposób na usuwanie plam, nie tylko z dziecięcych ubrań!różnego rodzaju plamami na różnych tkaninach (zarówno białych, jak i kolorowych) – sprawdzi się płyn do mycia naczyń. Z jego pomocą usuniemy m.in uciążliwe tłuste plamy, zabrudzenia po zupach i sosach, papkach owocowo-warzywnych itp. Odrobinę płynu należy wylać na plamę (lub wetrzeć, jeśli kaliber zabrudzenia tego wymaga), a po kilku lub kilkunastu minutach po prostu wyprać (nie spłukując wcześniej płynu!).

Usuwanie plam odplamiaczem

W czeluściach internetu znajdziemy mnóstwo rad, jak skutecznie usunąć konkretną plamę korzystając z domowych sposobów. Jeśli jednak nie cierpimy na nadmiar czasu – warto mieć pod ręką sprawdzony odplamiacz. Najlepszy będzie detergent dla dzieci, który jest równocześnie łagodny dla skóry i tkaniny oraz bezwzględny w usuwaniu zabrudzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.