jak zatuszować cienie pod oczami
Czas wolny

Jak ukryć cienie pod oczami?

Cienie pod oczami to zmora wielu kobiet, a zwłaszcza świeżo upieczonych mam. Nie czujemy się z nimi dobrze i nie ma w tym nic dziwnego, bo jest to defekt, który potrafi odebrać nam urodę. Całe szczęście jest na to proste rozwiązanie – korektor pod oczy. Przykrycie sińców i tym samym rozjaśnienie skóry pod oczami sprawi, że cała twarz będzie wyglądała znacznie młodziej i bardziej świeżo. Uwaga! Aby efekt był odpowiedni, należy właściwie nałożyć kosmetyk. Jak ukryć cienie pod oczami? Poniżej znajdziesz kilka (mam nadzieję) przydatnych porad.

Odpowiedni kolor korektora

Droga Mamo, cienie pod oczami to nie koniec świata, mimo że są dni, kiedy tak myślisz. Zainwestuj w dobry korektor i po kłopocie. A przede wszystkim dobierz kolor korektora do odcienia własnej skóry. Wtedy sukces murowany. Idealny kosmetyk powinien być o jeden ton jaśniejszy od skóry i używanego na co dzień podkładu. Zastosowanie zbyt ciemnego lub w drugą stronę – zbyt jasnego produktu nie dość, że nie zatuszuje cieni, to na dodatek mocno je podkreśli. Zdecydowana większość kobiet ma żółtawy odcień skóry i z tego też względu nie powinno się kupować kosmetyków w różowych odcieniach. O wiele lepiej sprawdzi się korektor o żółtej lub oliwkowej barwie. Właściwy odcień kosmetyku to jedno. Ważna jest także konsystencja korektora. Dobrze, aby nie był on zbyt tłusty i ciężki. Idealny będzie płynny, który zastygnie po rozprowadzeniu.

cienie pod oczami korektor

Jak nakładać korektor pod oczy?

Zastanawiasz się, jak ukryć cienie pod oczami. Wystarczy opanować właściwą technikę nakładania korektora. Przede wszystkim należy zapamiętać jedno – korektor nakładamy zawsze przez zaaplikowaniem na skórę podkładu. Szczególną uwagę trzeba zachować przy nakładaniu korektora na delikatną okolicę oczu. Wiele kobiet nakłada kosmetyk zaczynając od wewnętrznego kącika oka. Tymczasem korektor pod oczy powinno się nanosić od kącika zewnętrznego do wewnętrznego. Dobrze robić to przy pomocy delikatnej gąbeczki lub specjalnego blendera. Podczas nakładania kosmetyku staraj się nie pocierać skóry zbyt mocno, ani też jej nie rozciągać. W ten sposób tylko ją podrażnisz i spowodujesz, że kosmetyk zroluje się w załamaniach skóry. A to nie będzie wyglądało zbyt dobrze. Na koniec utrwal korektor sypkim pudrem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.