Jedna tabletka i po problemie, ból z głowy
Zdrowie

Uff, już nie boli!

„Paluszek i główka to szkolna wymówka” – zwykło się mówić, gdy uczeń próbował wykręcić się od swoich obowiązków. Osobie dorosłej (matce, czy pracownikowi) nikt nie powie o paluszku i główce, bo… w dorosłym życiu po prostu nie stosuje się wymówek. Po co bowiem wymawiać się bólem, skoro można ów ból po prostu zlikwidować jednym, szybkim ruchem? No dobra, dwoma ruchami – potrzebujemy jeszcze wody do popicia tabletki.

Lek na ból

Ból głowy potrafi skutecznie utrudnić funkcjonowanie i wykonywanie codziennych obowiązkówWedług drabiny analgetycznej opracowanej przez WHO (czyli Światową Organizację Zdrowia) wszystkie środki farmakologiczne zwalczające i łagodzące ból podzielono na 3 grupy – im wyższy szczebel drabiny, tym większy ból. Najniższy poziom to bóle, z którymi jesteśmy w stanie poradzić sobie we własnym zakresie, korzystając z ogólnodostępnych lekarstw. Leki przeciwbólowe z tej grupie to paracetamol (działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo) oraz niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) działające trójtorowo: przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie – popularny kwas acetylosalicylowy to właśnie przedstawiciel tej grupy. Leki NLPZ działają miejscowo, tam gdzie stan zapalny podrażnił receptory bólowe. Wszystkie środki należy zawsze przyjmować zgodnie z wskazówkami zawartymi w ulotce i przestrzegać sposobu ich dawkowania.

Aaaaaspiryna!Aspirin PRO to nowa odsłona popularnej aspiryny, sześciokrotnie szybsza!

Największą popularnością wśród moich znajomych cieszy się bayerowska aspiryna uważana za lek skuteczny i szybko działający. Aspirin w nowej odsłonie uwalnia substancje aktywne nawet 6 razy szybciej. To ważne, gdy jest się mamą dwójki rozbrykanych dzieci, a dodatkowo gonią nas terminy zleceń (niektóre nawet nas przegoniły, wczoraj) – wówczas nie można sobie pozwolić na przeczekanie bólu, albo wymówienie się bolącym paluszkiem i główką. Aspirin sprawdzi się również, gdy złapie nas jesienne przeziębienie – pijemy gorący napój przygotowany z saszetki postawi nas na nogi w tempie ekspresowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.