Trądzik u dorosłych to nieestetyczne zmiany skórne, najczęściej zlokalizowane w strefie U
Zdrowie

Trądzik u dorosłych? Jest na to lek!

Trądzik to problem kojarzący się przede wszystkim z dojrzewającą młodzieżą. Coraz częściej jednak trądzikowe zmiany skórne pojawiają się u osób dorosłych, które okres dojrzewania mają już za sobą. Trądzik u dorosłych zlokalizowany jest najczęściej w tzw. strefie U twarzy, czyli na brodzie i policzkach (w przeciwieństwie do młodzieży, u której najwięcej zmian pojawia się w strefie T, czyli głównie na czole i okolicach nosa). Jakie są przyczyny trądziku u dorosłych i czy jest skuteczny lek na trądzik? 

 

Przyczyną pojawienia się zmian trądzikowych na skórze osób dorosłych mogą być zmiany hormonalne, ale również szereg innych, które mogą zarówno przyczyniać się do rozwoju choroby, jak i zaostrzać jej przebieg, pogarszać wygląd skóry i negatywnie wpływać na proces leczenia. Należą do nich m.in.: stres, nieodpowiednia dieta, zanieczyszczone powietrze i woda oraz nieodpowiednia pielęgnacja. Leczenie trądziku wymaga najczęściej kompleksowego podejścia, eliminacji przyczyn problemu (ewentualnego wyrównania gospodarki hormonalnej).

Ważnym aspektem leczenia trądziku jest stosowanie odpowiedniej diety. Trądzik u dorosłych (ale również ten u młodzieży oraz inne zmiany skórne) mogą pogarszać m.in. cukry proste. Co jeszcze? Sprawdźcie:

Dobrze jest wiedzieć, że trądzik nie jest chorobą zakaźną – nie można się więc nią zarazić od innej osoby.

W leczeniu i pielęgnowaniu skóry trądzikowej jest wybranie odpowiednich preparatów. Skuteczny lek na trądzik u dorosłych to np. Iwostin – warto zapytać o niego swojego dermatologa.

No i myślmy pozytywnie! Jeżeli zastosujemy się do wszystkich wytycznych lekarza – mamy szansę cieszyć się nieskazitelną cerą! Powodzenia!

Trądzik u dorosłych to przykra dolegliwość, którą jednak możemy wyleczyć - wystarczy skonsultować się z dobrym lekarzem i sięgnąć po skuteczny lek na trądzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.