Urodzinowe tradycje dla uczniów i przedszkolaków są ważne!

Tradycyjne cukierki urodzinowe

Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym obchodzące urodziny w ciągu roku szkolnego to prawdziwi szczęściarze – mogą zacząć oswajać nowe tradycje urodzinowe. Ten szczególny dzień od tej pory przestanie kojarzyć się wyłącznie z babciami i dziadkami, ciociami i wujkami oraz prezentami, a zacznie z… cukierkami!

Koledzy i koleżanki śpiewają: „sto lat”

Obrazki i laurki od kolegów i koleżanek to piękna pamiątka z urodzinW zależności od placówki oraz pomysłowości nauczycieli i wychowawców – na dzieci, które danego dnia obchodzą swoje urodziny czekają różne niespodzianki i przywileje. Odśpiewanie przez wszystkich kolegów i koleżanki tradycyjnego „sto lat” to oczywiście obowiązkowy punkt programu. Solenizant może danego dnia korzystać ze specjalnych przywilejów, np. siedzieć na przystrojonym specjalnie dla niego krześle, być pierwszy w kolejce do różnych zabaw lub zostać zwolnionym z odpytywania. Dzieci mogą również przygotować dla solenizanta rysunki lub laurki, specjalną girlandę lub wspólnymi siłami zrobione i ozdobione pudełko na skarby.

Torba z cukierkami musi być!

Zozole to musująca propozycja na urodziny i nie tylkoW mojej pamięci wciąż bardzo wyraźne pozostaje wspomnienie małej mnie z torbą cukierków, które z dumą niosłam do szkoły. Moje córki również takie wspomnienia będą miały – dzielnie dzierżą w rączkach wybrane przez siebie torebki lub koszyczki (indywidualnie ozdobione) z ich ulubionymi cukierkami. Młodsza wciąż jeszcze testuje kolejne smaki miotając się między galaretkami a krówkami. Starsza ma już gust wyrobiony i od trzech lat (czyli od swoich 5-tych urodzin) częstuje kolegów i koleżanki zozolami. W tym roku w fioletowym („mamo, mamo, to musi być fioletowy, fio-le-to-wy!) koszyczku będą zozole jabłkowo – truskawkowo – wiśniowe!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.