Choinki zrobione przez dzieci mają swój niepodważalny urok i po prostu cieszą oko
Dzieci

Świąteczne choinki własnej roboty

Koniec listopada? Hura! To ponoć najbardziej ponury miesiąc w roku! Czas zacząć żyć grudniem i tym co w grudniu najprzyjemniejsze – Świętami. Zanim rzucimy się (lub nie) w wir przedświątecznych porządków, niekończących się zakupów i wielogodzinnych dyżurów w kuchni – poświęćmy trochę czasu na plastyczne robótki z naszymi pociechami. Ozdoby choinkowe, łańcuchy, Mikołaje w różnych odsłonach – to standard! A gdyby tak przygotować z dziećmi alternatywną choinkę? Oto kilka inspirujących pomysłów na trochę inne drzewko!

Do zrobienia tej uroczej choinki potrzebujemy jedynie: rolek po papierze toaletowy lub ręcznikach papierowych, kleju, farby i kolorowego papieru.

Zgrabna choinka z odzysku - do zrobienia przez dziecko z drobną pomocą rodzica

Wykonanie tego drzewka jest wieloetapowe: zaczynamy od wybrania się na spacer i znalezienia różnej długości patyków, następnie układamy je w odpowiedniej kolejności (dziecko) i sklejamy klejem na gorąco (dorosły). W ozdabianiu nie ma żadnych ograniczeń!

Choinka z patyków, dowolnie ozdobiona to wieloetapowy proces twórczy, a efekt piękny!

Resztki świątecznych papierów do pakowania? Zrolujmy je i zróbmy choinkę w stylu eko!

Choinka z resztek papieru ozdobnego? Super pomysł w stylu eko!

A może choinka w stylu wieżyczki do układania? Wystarczy odpowiednia ilość zielonych (lub zielonych, złotych i srebrnych) zakrętek słoików i butelek. Jeżeli chcemy utrwalić dzieło naszego dziecka – sklejmy zakrętki lub przewierćmy je i połączmy sznurkiem lub drucikiem.

Choinka z zakrętek? Wygląda naprawdę schludnie i oryginalnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.