Kupowanie i przygotowywanie malutkich ubranek to ogromna przyjemność dla przyszłej mamy
Dzieci

Stawiam na świadome macierzyństwo!

Odkąd zobaczyłam dwie kreski na teście ciążowym – wiedziałam, że cokolwiek się wydarzy, ktokolwiek się urodzi i jakkolwiek będzie się nam układało – ja zawsze będę chciała… wiedzieć. Wiedza merytoryczna pozwala podejmować świadome decyzje, pewnie kroczyć przez życie i mądrze pokonywać ewentualne przeszkody. Wybieram świadome macierzyństwo? Tylko i wyłącznie!

Ważny początek

Ciąża to okres, w którym powinnyśmy zadbać o siebie mocniej niż zwykle. W końcu dbamy również o nasze dzieckoCiąża to niezwykły okres w życiu kobiety – w ciągu 9 miesięcy, z zaledwie dwóch komórek, rozwinie się pod naszym sercem mały człowiek. Tempo wzrostu w okresie prenatalnym jest niesamowite i nie do powtórzenia w życiu poza brzuchem. Dlatego tak ważne jest w tym okresie dbanie o sienie, a tym samym – nienarodzonego malucha. Właściwa dieta, odpowiednia dawka aktywności fizycznej, regularne kontrole u lekarza… Świadome macierzyństwo zaczyna się właśnie w tym okresie i przejawia się m.in.: poważnym podejściem do swojego stanu, pogłębianiem zagadnień związanych z ciążą oraz tematyką około ciążowej, uważnym obserwowaniu swojego ciała i sygnałów przezeń wysyłanych, troskliwym monitorowaniem stanu zdrowia oraz zgłaszaniem się na wszystkie niezbędne i zalecane badania.

Przygotowania do narodzin

Świadome macierzyństwo to macierzyństwo uważne i poparte merytoryczną wiedząCiąża to świetny czas na przygotowanie się do roli matki. Sięgajmy po tradycyjne poradniki, szukajmy rzetelnych informacji w internecie (choćby na portalach takich, jak ten: swiadomemacierzynstwo.com), zapiszmy się do dobrej szkoły rodzenia… Warto również spotkać się z koleżankami (tak po prostu), które urodziły już dzieci i zweryfikować nadmiar wiedzy z ich doświadczeniami. One, nawet lepiej niż nasze mamy, które swoje dzieci (czyli nas!) rodziły w zupełnie innych czasach – będą w stanie rozwiać zdecydowaną większość naszych wątpliwości: od ilości śpiochów, które należy zabrać do szpitala, przez wskazówki dotyczące kosmetyków, po foteliki samochodowe i sposób wygodnego umeblowania noworodkowego kącika.

Dziecko, czyli świadome macierzyństwo w praktyce

Moment, w którym na świat przychodzi nasz wyczekany maluch to chwila, w której krok po kroku zaczynamy weryfikować naszą wiedzę. Pamiętajmy jednak, że macierzyństwo w dużej mierze opiera się na intuicji, a najważniejszą rzeczą, którą powinnyśmy maluchowi zapewnić – jesteśmy my same i nasza bezwarunkowa miłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.