Należy zwalczać przyczyny kaszlu u dzieci, a nie sam kaszel
Zdrowie

Sposoby na dziecięcy kaszel

Nie chwal dnia przed zachodem słońca i nie chwal się, że dziecko dawno nie chorowało… Większość matek przyznaje, że coś w tym jest, bo ilekroć powiemy, że dziecko przesypia całe noce lub uwielbia warzywa – następna noc jest nieprzespana, a brokuły lądują w koszu. Tak też jest z chorobami – wystarczy nieśmiało się zająknąć na temat niechorowania i kolejnego dnia dziecku zaczyna kapać z nosa, a pojedyncze kaszlnięcia w ciągu doby zamieniają się regularny kaszel. Kaszel nie musi oznaczać choroby, ale zawsze niepokoi, zwłaszcza kaszel u niemowlaka…

Domowe sposoby na kaszel

Smak dzieciństwa - syrop z cebuli i czosnku z miodemKaszel u dziecka zawsze niepokoi rodziców (zwłaszcza kaszel u niemowlaka wywoła drżenie matczynego serca) – ale z wizytą w aptece i u lekarza można się wstrzymać i spróbować na początek użyć sprawdzonych domowych sposobów walki z przyczynami kaszlu (z samym kaszlem nie walczę nigdy, bo to przecież mechanizm obronny organizmu!). Na pierwszy front walki z potencjalną chorobą idzie babciny przepis na syrop z cebuli, czosnku i miodu. Powietrze w pomieszczeniu, w którym śpią kaszlące dzieci warto nawilżać, a temperaturę obniżyć do około 18 stopni Celsjusza. Oklepywanie pleców jest wskazane w przypadku kaszlu mokrego (odksztuszającego wydzielinę), kaszel suchy najlepiej łagodzić podając ciepłe napoje (herbatę lub wodę), a kaszel krtaniowy („szczekający”) wyciszyć ochładzając krtań.

Inhalacje

Inhalacje pomagają w zwalczaniu infekcji górnych dróg oddechowychInhalacje to jedna z najskuteczniejszych domowych metod walki z kaszlem. Inhalować możemy roztworem soli, ziołami lub olejkami (np. eukaliptusowym), a także podawać w ten sposób zapisane przez lekarza leki (dużo szybciej się wchłaniają i trafiają bezpośrednio do miejsca, w którym powinny zadziałać). Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń wiekowych – inhalować można nawet niemowlaka, np. podczas snu, gdy jego oddech jest wyrównany i spokojny. Oczywiście przed pierwszą w życiu dziecka inhalacja – skonsultujmy ją z pediatrą.

Skuteczny syrop

Domowe sposoby na kaszel oraz zbawienne inhalacje warto wspomóc sprawdzonym syropem – takim, który zwalczy kaszel u niemowlaka i starszaka, ułatwi odksztuszanie i oddychanie niezależnie od rodzaju i przyczyny kaszlu. Podaję dzieciom wyłączne Mucosolvan czyli syrop bez cukru, bez barwników i bez alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.