Urodziny to szczególny dzień dla każdego dziecka - zadbajmy o to, by był wyjątkowy!

Zorganizować urodziny i… przeżyć!

Świętowanie urodzin to zwyczaj przyjemny i wart pielęgnowania. Gdy w rodzinie pojawia się dziecko – celebrujemy jego urodziny ze szczególnym pietyzmem, dbając o adekwatne do wieku i płci malucha ozdoby, przygotowując spersonalizowany tort i dodatki. Gdy jednak nasz maluch wyrasta i kończy 6-7 lat, w jego życiu pojawiają się na stałe koleżanki i koledzy. Najczęściej właśnie w zerówce lub pierwszych klasach szkoły podstawowej przychodzi czas na zorganizowanie pierwszej imprezy urodzinowej, w której udział wezmą rówieśnicy naszego dziecka. Jak ją zorganizować, by dzieci dobrze (i bezpiecznie) się bawiły, a dom pozostał w stanie (mniej więcej) nienaruszonym?

Urodziny poza domem

Sale zabaw oferują organizację urodzin w różnych pakietach i cenach - wybierzmy ten najkorzystniejszy i najciekawszy dla dzieckaNajłatwiejszym i najszybszym sposobem na urodziny, z których wszyscy będą zadowoleni, jest zorganizowanie ich… poza domem. Sale zabaw, które oferują swoje usługi w tym zakresie, znajdziemy w każdym dużym mieście, choć coraz częściej pojawiają się również ich mini wersje w mniejszych miasteczkach. Urodziny w sali zabaw to marzenie większości dzieci – nielimitowany dostęp do wszystkich atrakcji, z których dodatkowo mogą korzystać w towarzystwie swoich kolegów i koleżanek to nie lada gratka. Gwarancja dobrej zabawy w bezpiecznym otoczeniu i minimalna ilość spraw do załatwienia przez nas (najczęściej musimy jedynie załatwić tort lub przekąski – w zależności od oferty danej sali zabaw) – sprawiają, że ta forma zyskuje na popularności. Minusem jest koszt takiej imprezy: za 2-3 godzinną zabawę zapłacimy od 30 do nawet 50 zł za każdego jej uczestnika, czyli zabawa urodzinowa dla dziesięciorga dzieci (solenizanta i jego 9 gości) – będzie nas kosztowała nawet 500 zł plus ewentualnie koszt tortu.

Urodziny w domu

Organizując urodziny w domu - zadbajmy o dodatkowe atrakcje i animatora (możemy zostać nim sami lub zatrudnić profesjonalistę)Równie udaną imprezę urodzinową możemy zorganizować w domu – będzie to jednak wymagało od nas zdecydowanie większego nakładu pracy i sił. Przygotowanie tortu, przekąsek oraz napoi – to podstawa. Ogromnym powodzeniem cieszą się galaretki (najlepiej podać je w jednorazowych, plastikowych kubeczkach – tanio i wygodnie) oraz popcorn (możemy wsypać go do wielkiej miski, obok której postawimy papierowe kubki lub pudełka – goście będą mogli częstować się wedle uznania). Możemy mieć nadzieję, że dzieci zajmą się same sobą, ale warto mieć tzw. plan B, czyli… atrakcje. Spiszmy sobie na kartce kilka bądź kilkanaście propozycji zabaw dla dzieci (adekwatnych do wieku uczestników imprezy) i wcześniej przygotujmy ewentualne rekwizyty. Korzystajmy z tej listy za każdym razem, gdy zauważymy słabsze momenty w grupie, gdy dzieci się nudzą lub zaczynają kłócić. Jeżeli boimy się, że nie podołamy w roli animatora – możemy zaprosić profesjonalnego animatora do naszego domu (koszt takiej usługi to około 200-300 zł)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.