Każda mama to najważniejsza osoba na świecie
Czas wolny,  Dom,  Hobby

Spełnienia marzeń, mamo!

Dzień Matki przez kilkanaście lat wyglądał tak samo: rano dzwoniłam do mamy i recytowałam jej pierwszą strofkę naszego ulubionego wierszyka, mama nauczyła mnie go we wczesnym dzieciństwie: „Kochana mamo, gdy będę duży, to Ci przywiozę małpeczkę z podróży. Długim ogonkiem to zwinne zwierze będzie za Ciebie zmywać talerze” (autorka: M. Szypowska). Małpeczki nigdy mamie nie przywiozła, ale pomogłam jej wybrać zmywarkę. Popołudniami zawsze spotykałyśmy się na kawie, dawałam mamie mały upominek, a potem oddawałyśmy się rozmowom aż do późnego wieczora… Od kilku lat Dzień Matki jest również moim świętem – spędzamy go więc w nieco szerszym, trzypokoleniowym gronie. Co z prezentami?

Dziecięcy hand-made

Najpiękniejsze i najważniejsze laurki to te zrobione przez nasze dzieciMatki małych dzieci dostają laurki, rysunki, biżuterie z makaronu i broszki z guzików. I choćby wszystko było obiektywnie niezbyt urodziwe – dla mamy będzie najpiękniejsze. Dzieci wkładają bowiem w owe prace całe swoją energię i angażują się w stu procentach, z zapałem kreślą zamaszyste serca (czasem tylko matka potrafi się w owym owalnym kształcie dopatrzeć tego organu pełnego dziecięcej miłości) i uśmiechnięte buźki najbliższej rodziny. Podczas powstawania podarków grubszego kalibru zdarza się, że po uroczystym wręczeniu mama ma… masę sprzątania. Sprząta jednak z uśmiechem na ustach, bo takiego naszyjnika z penne nie ma nikt!

Dorosłe dzieci prezentują…

Prezent na Dzień Matki to szczególny podarunek, bo wręczany z okazji niezwykłego święta. Przeciętna matka odgrywa w ciągu jednego dnia kilkanaście lub kilkadziesiąt różnych ról. Bywa kucharką, pielęgniarką, sprzątaczką, pocieszycielką, towarzyszką dziecięcych zabaw, nauczycielem… Zdarza się, że jest zmęczona i przytłoczona codziennymi obowiązkami. Dzień Matki to ten dzień, w którym każda mama powinna mieć chwilę na zatrzymanie się, na złapanie oddechu, na możliwość spojrzenia na siebie i swoje dzieci z dystansu – po to tylko, by utwierdzić się w przekonaniu, że wszystko co robi jest niezwykle ważne. I że robi to świetnie! Prezenty, którymi obdarowujemy nasze mamy z okazji ich majowego święta powinny przede wszystkim być wyrazem naszej miłości. Nieważne więc, czy i jak drogie i ekskluzywne będą – ważne by były przemyślane i wywoływały uśmiech na twarzy ukochanej rodzicielki.

Voucher na marzenia

Dzień Matki to dobra okazja, by spełnić marzenie naszej mamyWszystkim tym, którzy wciąż jeszcze nie mają pomysłu na to co kupić na Dzień Matki, bo w minionych latach wykorzystali już wszystkie możliwe koncepcje (od naszyjników i kolczyków z ulubionymi granatami po kolekcje płyt i zestawy książek) – podpowiadam: sprezentujcie mamie voucher, który pozwoli jej spełnić marzenie. Może zawsze chciała pójść do SPA, ale nigdy nie miała na to czasu? Albo wspominała coś o konieczności wymiany garderoby – zakupy ze stylistą? Bardzo podobają jej się przedmioty ozdobione metodą decoupagu, ale nie wie jak się do tego zabrać – kupon na kurs decoupagu? Możliwości jest bez liku! Ja w tym roku wysyłam mamę pod wodę – kurs nurkowania to jedna z tych rzeczy, o których marzyła, ale odkładała na później…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.