sól himalajska zalety

Sól himalajska – dlaczego warto?

Każda z nas wie, że nadmiar soli w diecie nie jest wskazany. Tyle mówi się teraz w mediach o szkodliwym działaniu soli. Nie dajmy się jednak zwariować, gdyż sól jako taka jest nam potrzebna, chociażby do regulacji gospodarki wewnątrzkomórkowej czy utrzymania prawidłowej struktury kości. Faktem jest jednak, że nie każda sól jest zdrowa. Jeśli chcesz mieć pewność droga mamo, że używasz tej dobrej – sięgnij po sól himalajską. To ta o miłym dla oka różowym zabarwieniu. Dlaczego akurat sól himalajska?

Sól himalajska nie jest przetwarzana

Sól himalajska w przeciwieństwie do wielu innych odmian soli, nie jest przetwarzana i czyszczona chemicznie. I to właśnie dzięki temu zasłużyła sobie na miano najzdrowszej na świecie. A jako, że nie jest czyszczona i przetwarzana, stanowi świetne źródło cennych minerałów, jak np. żelaza, cynku, magnezu, wodoru, fosforu czy potasu.

sól himalajska najzdrowsza

Sól himalajska na dolegliwości jelitowe

Nie wiem czy wiesz, ale sól himalajska to doskonałe lekarstwo na dolegliwości jelitowe. Dzięki temu, że naturalnie oczyszcza jelita, przywraca nam komfort i redukuje uczucie ciężkości.

sól himalajska na zdrowie

Dba o właściwe ciśnienie krwi

Mało osób wiem, że różowa sól ma bardzo korzystny wpływ na nasze ciśnienie. Przez to, że jest nośnikiem potasu, skutecznie je obniża i reguluje jego poziom tak, aby ten był jak najlepszy.

sól himalajska na ciśnienie

Łagodzi infekcje gardła

Powszechnie wiadomo, że sól to doskonałe lekarstwo na ból gardła. Przyrządzenie leczniczego roztworu wcale nie jest trudne, a działa on lepiej niż tabletki dostępne w aptece. Wystarczy 1 łyżka soli himalajskiej na 1 szklankę wody i gotowe. Taką płukanką gardło można płukać nawet 3 razy dziennie.

sól na chore gardło

Pielęgnuje skórę

Sól himalajska nie tylko relaksuje i redukuje stres, ale także nawilża skórę. Pewnie niewiele osób o tym wie. I to nie wszystko. Sprawia również, że nasza skóra staje się bardziej jędrna i sprężysta, a szpecąca pomarańczowa skórka znika sama. Tak więc kąpiel z dodatkiem różowej soli to prawdziwa uczta dla ciała. Ale uwaga! Przed zanurzeniem się w takiej kąpieli, warto skonsultować się wcześniej z lekarzem, zwłaszcza jeśli mamy problemy z krążeniem.

kąpiel z solą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.