Zdrowy, biały i promienny uśmiech to nasza najpiękniejsza ozdoba
Zdrowie

Śnieżnobiały uśmiech!

Odkąd z ekranów kolorowych telewizorów zaczęły się do nas uśmiechać hollywoodzkie gwiazdy – zapragnęliśmy mieć śnieżnobiałe zęby, takie jak oni! Można oczywiście pójść na skróty i zafundować sobie licówki lub drogie zabiegi wybielające, wykorzystujące specjalistyczne sprzęty. Jeżeli jednak wolimy naszą pensję przeznaczyć na chleb, mleko, makaron i inne „szaleństwa” –  wypróbujmy najpierw prostych, domowych sposobów. Hollywoodzki uśmiech? Do zrobienia!

4 kroki do białych zębów:

  1. Nowe szczoteczki stay-white wspomogą nas w walce o białe zębyWłaściwa higiena jamy ustnej. Powinniśmy myć zęby minimum dwa – trzy razy dziennie miękką szczoteczką manualną lub elektryczną. Włosie nie powinno być zbyt twarde, bo wówczas osiągamy efekt przeciwny do zamierzonego – ścieramy szkliwo, co powoduje, że zęby po jakimś czasie po prostu żółkną. Na rynku są już dostępne szczoteczki dedykowane osobom chcącym wybielić zęby i skutecznie usuwać z nich osad nazębny.
  2. Odpowiednie środki do higieny jamy ustnej. Zdecydujmy się na pastę wybielającą, nie zapominajmy również o nitkowaniu zębów (usunie zanieczyszczenia i wybieli przestrzenie międzyzębowe) i płukaniu jamy ustnej odpowiednim płynem (najlepiej takim, który oprócz odświeżenia zapobiega również powstawaniu kamienia nazębnego).
  3. Odstaw jedzenie i napoje powodujące przebarwienia. W selekcji produktów można posłużyć się pewnym metaforycznym uproszczeniem i przyjąć, że wszystko, co zostawia plamę na białej bluzce – zostawi również plamę na zębach. Lepiej więc ograniczyć lub całkowicie zrezygnować z kawy, herbaty, wina… Jeżeli jednak nie wyobrażamy sobie życia bez wyżej wymienionych, choćby od czasu do czasu – popijajmy je wodą, która spłucze zęby i zacznie stymulować wydzielanie mineralizującej zęby śliny.
  4. Pomóż sobie odpowiednimi kosmetykami i makijażem. Odrobina wazeliny nałożona na zęby to trik stosowany przez Miss Ameryki – stwarza barierę ochronną i sprawia, że nie przylega do zębów szminka. Sama szminka może również pomóc – wybierajmy błyszczyki i szminki z niebieskim pigmentem, który wizualnie rozjaśni zęby!
  5. Białe zęby to przede wszystkim zdrowe zęby. Regularne wizyty kontrolne u stomatologa to obowiązkowy punkt w walce o śnieżnobiały uśmiech.Wybielanie zębów - przed i po. Warto? Warto! Zaczynamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.