Słodkości! Kto ich nie lubi?! Dziecie wręcz uwielbiają!

Słodkie warsztaty dla dzieci!

Aktywni rodzice to aktywne i ciekawe świata dzieci. Warto pamiętać, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym… wiadomo! Pokazujmy naszym dzieciom różnorodne formy spędzania wolnego czasu, szukajmy atrakcji skrojonych na miarę ich potrzeb i możliwości, pobudzających ciekawość i wyobraźnię, pozwalających na zdobycie nowych umiejętności i doświadczeń. Dzisiaj stawiamy na słodkie warsztaty dla dzieci.

Jakiś czas temu wybrałam się z dziećmi do Krakowa na słodkie warsztaty. Jakie? Takie!

Słodkie jak… cukierek

Fabryka Cukierków CiuCiu to najprawdopodobniej najmniejsza taka fabryka na świecie. Mały metraż nie przeszkadza w prowadzeniu zajęć i pokazówNiedaleko pięknego krakowskiego Rynku, na jednej z prowadzących doń ulic jest Fabryka cukierków CiuCiu. Jest ona wyjątkowa z kilku powodów. Po pierwsze to najprawdopodobniej najmniejsza fabryka słodkich karmelków na świecie – cukierki produkowane są i sprzedawane na powierzchni 50 m2! W tej miniaturowej manufakturze odbywają się pokazy robienia słodkości oraz wspomniane już warsztaty, podczas których zarówno dorośli jak i dzieci mogą wykonać własnoręcznie lizaki i piękne, różnokolorowe landrynki. Pokazy i zajęcia trwają około 30 – 40 minut. Możliwość zobaczenia na własne oczy procesu powstawania tradycyjnych, ręcznie wytwarzanych cukierków (receptury pochodzą z XVII i XVIII wieku), wykonywanych z karmelu, bez sztucznych barwników i polepszaczy smaku – koniecznie odwiedźcie tę uroczą fabrykę. Jeżeli zdecydujecie się na wzięcie udziału w warsztatach – na zakończenie otrzymacie dyplom młodego karmelarza. Warto!

Słodkie jak… czekolada

Krakowska Manufaktura Czekolady to miejsce, które urzeka zapachami i smakamiRównież w Krakowie, również niedaleko Rynku – znalazłam jeszcze jedną słodką fabrykę, Manufakturę Czekolady. Urzekający zapach nie pozwala przejść obojętnie obok wejścia do tej niezwykłej, niewielkiej fabryki. Czary dzieją się już w momencie, w którym staniemy przed witryną – przez wielkie okno można podziwiać pracę prawdziwych artystów, którzy z czekolady potrafią zrobić… prawdopodobnie wszystko! Zobaczymy tam misternie zdobione czekoladowe tabliczki, obrazki z czekolady oraz przeróżne, mniejsze i większe czekoladowe figurki. We wnętrzu czeka na nas sklep, w którym można kupić ręcznie i na miejscu wytwarzane słodkości, kawiarnia, w której napijemy się czekolady (oczywiście!) oraz miejsce, w którym prawdziwi czekoladoholicy prowadzą ciekawe warsztaty. Podczas około półgodzinnych zajęć uczestnicy wykonają własnoręcznie pralinki oraz ozdobią tabliczkę czekolady. Wychodząc z Manufaktury Czekolady czujesz się najedzony… samym zapachem. Pyszne warsztaty dla dzieci i nie tylko!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.