Dzieci

Skóra dziecka pod lupą

Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego – zaczynają lub pogłębiają się problemy ze skórą, zwłaszcza tą atopową i wrażliwą. Jesień i zima to czas, w którym należy zadbać o kondycję skóry w sposób szczególny. Skóra noworodków, niemowląt i małych dzieci, jest zdecydowanie cieńsza, a przez to narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych – wymaga zatem wzmożonej atencji i sprawdzonych kremów.

Skórne problemy

Sprawdzony krem to podstawa pielęgnacji wrażliwej skóry dzieckaDbanie o skórę malucha to przede wszystkim stałe jej oczyszczanie oraz nawilżanie. Do obydwu tych czynności należy używać wyłącznie sprawdzonych środków kosmetycznych oraz bezpiecznych wyrobów medycznych. Jeżeli nasze dziecko cierpi na pieluszkowe zapalenie skóry – powinniśmy podwoić wysiłki związane z pielęgnacją, by nie dopuścić do przewlekłych problemów i np. zakażenia. Dobry krem dla podrażnionej skóry to krem, który złagodzi świąd oraz zaczerwienienia, wspomoże regenerację i odbudowę skóry oraz zapewni jej odpowiednie nawilżenie. Atopowe zapalenie skóry u niemowląt to spore pielęgnacyjne wyzwanie dla rodziców. Naszym obowiązkiem jest taka pielęgnacja skóry, która nie przysporzy dodatkowego dyskomfortu maluchowi oraz zabezpieczy skórę przed wysuszeniem, ograniczy dolegliwości bólowe (swędzenie i pieczenie) i złagodzi zaczerwienienia lub wysypkę.

Jeżeli niepokoją nas zmiany skórne u dziecka - wybierzmy się z nim do dermatologa na kontrolęSkóra pod kontrolą

W pielęgnacji wrażliwej skóry nie ma miejsca na eksperymenty. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do nowego kosmetyku, jego składu lub przeznaczenia – lepiej z niego zrezygnować lub wypróbować na niewielkim fragmencie skóry dziecka. W stanach zaostrzenia, w sytuacji gdy skóra nie ulega poprawie – nie bójmy się również konsultacji z dermatologiem. Być może oprócz sprawdzonych wyrobów medycznych dostępnych bez recepty w każdej aptece, dostaniemy również maść przygotowaną specjalnie dla naszego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.