jak pozbyć się rozstępów po ciąży

Rozstępy po ciąży

Ciąża to bez wątpienia piękny i wyjątkowy czas w życiu kobiety. Niestety, bardzo często potrafi zostawić po sobie nie do końca ładne ślady. Mowa tu między innymi o rozstępach, które są prawdziwą zmorą świeżo upieczonych mam. I mimo, że będąc w ciąży wklepujemy w skórę rozmaite kremy, mleczka lub balsamy, to one i tak się pojawiają. Czasami po prostu wynikają z naszych predyspozycji genetycznych. Czasami są następstwem nieregularnego stosowania preparatów na rozstępy lub wypijania zbyt małych ilości wody. Nie ma co jednak płakać nad rozlanym mlekiem. Trzeba wziąć się w garść i działać. Rozstępy po ciąży to niełatwy temat, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy tylko uzbroić się w odrobinę cierpliwości.

Usuwanie rozstępów w gabinecie kosmetycznym

Na rozstępy po ciąży niezawodnym sposobem są profesjonalne zabiegi przeprowadzane w gabinecie kosmetycznym. Nie ma co się oszukiwać – zwykłe kremy mogą po prostu nie zadziałać. Tego typu zabiegi może i nie należą do najtańszych, ale faktycznie dają zadowalające efekty. Najlepiej sprawdzają się te zawierające duże ilości witamin, wyciągi z komórek zwierzęcych i aminokwasy. Oczywiście rozstępy nie znikną po pierwszym zabiegu, ale dopiero po pewnym czasie. Warto jednak podjąć wyzwanie, bo warto! Drugim skutecznym zabiegiem jeśli chodzi o rozstępy po ciąży jest laser, który daje niemal 100% efekty wygładzenia skóry.

Domowe wsparcie

Usuwanie rozstępów w gabinecie kosmetycznym to jedno. Ważna jest także odpowiednia pielęgnacja skóry w domu. Dobrze jest uzbroić się w odpowiednie preparaty. Odpowiednie to znaczy np. takie, które zawierają witaminę E i kwas glikolowy. Pomagają one odbudować pęknięte włókna kolagenowe. Uwaga! Nie wszystkie kosmetyki można stosować podczas karmienia piersią, dlatego wcześniej warto skonsultować się z farmaceutą.

ciąża rozstępy

Na rozstępy po ciąży pomocne peelingi

Peeling to kolejne rozwiązanie, które pomaga osiągnąć pozytywny efekt. Zmienione miejsca na skórze można masować specjalną rękawicą do peelingu, a dopiero później należy nałożyć na nią odpowiedni preparat na rozstępy.

jak usunąć rozstępy po ciąży

Dieta i gimnastyka

Całość warto uzupełnić zdrową dietą i aktywnością fizyczną. Oczywiście ćwiczenia należy wprowadzić w stosownym momencie, kiedy lekarz na nie pozwoli, zwłaszcza jeśli miałaś cc. Z produktów spożywczych należy wybierać szczególnie te, które zawierają witaminę C. Są to m.in. produkty pełnoziarniste, awokado i zielone warzywa.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.