Dzień Matki to międzynarodowe święto, które w Polsce obchodzimy od 1914 roku. Jesteście przygotowane na przyjmowanie i wręczanie prezentów?
Czas wolny

Przygotowane na Dzień Matki?

Dzień Matki to międzynarodowe święto, które swoimi korzeniami sięga starożytnego Rzymu i Grecji. Anglicy, od XVII do XIX wieku, obchodzili Dzień Matki co miesiąc – każda czwarta niedziela miesiąca była tzw. „niedzielą u matki” – odprawiano wówczas specjalne modły na cześć mam i wręczano im podarki.  Z kolei w Stanach Zjednoczonych, w XIX wieku, próbowano wprowadzić najpierw Dni Matczynej Pracy, a następnie Dzień Matek dla Pokoju. Dopiero w 1905 Anna Maria Jarvis przeforsowała świętowanie Dnia Matki, który 9 lat później Kongres Stanów Zjednoczonych uznał za święto narodowe. W Polsce po raz pierwszy obchodzono Dzień Matki właśnie w 1914 roku.

Dzień Mamy już za 5 dni, drogie mamy! Jesteście gotowe na przyjęcie laurek pełnych czerwonych serc, biżuterii z makaronu i broszek z cekinami? Pewnie, że tak! A Wy jesteście gotowe, by obdarować choćby drobnym upominkiem swoje mamy? Oto kilka inspirujących pomysłów na prezenty dla naszych mam.

Kubek to zawsze dobry pomysł! Przecież wszem i wobec wiadomo, że w żyłach wszystkich matek płynie kofeina zamiast krwi. A może kubek i taka urocza ramka?

Kubek to świetny pomysł na prezent, zwłaszcza taki kubek!

A jeśli nie kawa, to… herbata! Taka puszka z wyjątkową mieszanką ziół i herbat to świetny pomysł na prezent.

Puszka z zsypaną herbatą to wyjątkowy pomysł na prezent dla naszej mamy

Uniwersalnym podarunkiem będzie łańcuszek z serduszkiem, bo przecież: „mamo, mamo, co ci dam, jedno serce, które mam…”.

Biżuteria to zawsze świetny pomysł na upominek, zwłaszcza tak subtelna jak to serduszko

Pozostając jeszcze w temacie serc… Co powiecie na taką piękną poduchę? Miękka i wygodna, a do tego z czerwonym sercem, które nie pozostawia miejsca na domysły! Idealna dla najlepszych mam na świecie!

Poduszka idealna dla najlepszej mamy na świecie, czyli na przykład... Twojej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.