Dzień Matki to międzynarodowe święto, które w Polsce obchodzimy od 1914 roku. Jesteście przygotowane na przyjmowanie i wręczanie prezentów?
Czas wolny

Przygotowane na Dzień Matki?

Dzień Matki to międzynarodowe święto, które swoimi korzeniami sięga starożytnego Rzymu i Grecji. Anglicy, od XVII do XIX wieku, obchodzili Dzień Matki co miesiąc – każda czwarta niedziela miesiąca była tzw. „niedzielą u matki” – odprawiano wówczas specjalne modły na cześć mam i wręczano im podarki.  Z kolei w Stanach Zjednoczonych, w XIX wieku, próbowano wprowadzić najpierw Dni Matczynej Pracy, a następnie Dzień Matek dla Pokoju. Dopiero w 1905 Anna Maria Jarvis przeforsowała świętowanie Dnia Matki, który 9 lat później Kongres Stanów Zjednoczonych uznał za święto narodowe. W Polsce po raz pierwszy obchodzono Dzień Matki właśnie w 1914 roku.

Dzień Mamy już za 5 dni, drogie mamy! Jesteście gotowe na przyjęcie laurek pełnych czerwonych serc, biżuterii z makaronu i broszek z cekinami? Pewnie, że tak! A Wy jesteście gotowe, by obdarować choćby drobnym upominkiem swoje mamy? Oto kilka inspirujących pomysłów na prezenty dla naszych mam.

Kubek to zawsze dobry pomysł! Przecież wszem i wobec wiadomo, że w żyłach wszystkich matek płynie kofeina zamiast krwi. A może kubek i taka urocza ramka?

Kubek to świetny pomysł na prezent, zwłaszcza taki kubek!

A jeśli nie kawa, to… herbata! Taka puszka z wyjątkową mieszanką ziół i herbat to świetny pomysł na prezent.

Puszka z zsypaną herbatą to wyjątkowy pomysł na prezent dla naszej mamy

Uniwersalnym podarunkiem będzie łańcuszek z serduszkiem, bo przecież: „mamo, mamo, co ci dam, jedno serce, które mam…”.

Biżuteria to zawsze świetny pomysł na upominek, zwłaszcza tak subtelna jak to serduszko

Pozostając jeszcze w temacie serc… Co powiecie na taką piękną poduchę? Miękka i wygodna, a do tego z czerwonym sercem, które nie pozostawia miejsca na domysły! Idealna dla najlepszych mam na świecie!

Poduszka idealna dla najlepszej mamy na świecie, czyli na przykład... Twojej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.