Przewijanie dziecka nie jest takie trudne, wystarczy odpowiednio się do niego przygotować

Przewijanie dziecka do pestka

Internet pełen jest zabawnych zdjęć ojców przewijających swoje dzieci w… maskach, gumowych rękawicach, a nawet w całych skafandrach. Pośmialiśmy się? Teraz czas na tzw. „real life”, a że „life is brutal” – nad przewijakiem pochylić się należy i przyjąć na przysłowiową klatę wszystko co niesie ze sobą niemowlęca pielucha. Przewijanie dziecka to w gruncie rzeczy prosta sprawa, wystarczy tylko trzymać się wytycznych.

Co nam będzie potrzebne?

Bezpieczne miejsce do przewijania dziecka jest niezbędnePrzede wszystkim małe dziecko z pieluchą na pupie. Ponadto przydadzą się: przewijak (lub inne miejsce, które przygotowaliśmy do pielęgnowania dziecka – ważne, aby było bezpieczne!), chusteczki nawilżone (pupę dziecka można również wyczyścić wodą z żelem myjącym za pomocą np. myjki lub płatków kosmetycznych), czyste pieluchy (jedno lub wielorazowe) oraz maść ochronna. Dodatkowo warto przygotować ubranko na zmianę (podczas przewijania różne rzeczy mogą się wydarzyć), a także pieluchę tetrową (będziemy mogli przysłonić nią dziecko), woreczek na zużytą pieluchę.

Przystępujemy do dzieła

Delikatną i wrażliwą skórę dziecka należy chronić z pomocą sprawdzonej maści ochronnejZanim przewijanie dziecka stanie się czynnością rutynową czeka nas wiele nieprzewidzianych i często zabawnych sytuacji. Do zmiany pieluchy podejdźmy z cierpliwością, spokojem oraz… ciepłymi i czystymi rękoma. Gotowi? Malucha kładziemy na przewijaku (jeżeli nie chcemy za każdym razem myć przewijaka – warto podłożyć pod pupę malucha specjalny podkład lub tetrową pieluchę). Ściągamy ubranka od pasa w dół (chyba że zawartość pieluchy przełamała wszelkie bariery i konieczne jest przebrane dziecka), usuwamy zużytą pieluszkę (najlepiej ściągać ją od przodu w dół i dopiero pod pupą zawinąć, a następnie wyrzucić). Czas na chusteczki (lub ich alternatywę) – czyścimy również od przodu do tyłu (ta zasada jest szczególnie ważna w wypadku dziewczynek!). Na oczyszczoną skórę nakładamy maść ochronną – zabezpieczymy ją w ten sposób przed podrażnieniami i odparzeniami.

Nie takie przewijanie straszne…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.