Wczasy nad morzem to najciekawsza propozycja dla rodziny z dziećmi. Zamawiamy piękną pogodę!

Przepis na plażowanie z dzieckiem

Jeżeli planujemy urlop z dziećmi nad morzem, gdzie fale szumią pięknie, słońce opala mocno, a piasek jest… wszędzie – dobrze się do tego przygotujmy. Oto kilka najważniejszych rzeczy, które zdecydowanie ułatwią nam wypoczynek i być może sprawią, że znajdziemy choć chwilę na przeczytanie gazety lub zwykłe (przy dzieciach niezwykłe) „nic nie robienie”.

Namiot plażowy

Namiot plażowy to bardzo wygodne rozwiązanie dla rodziny z dziećmiTo nowocześniejsza i znaczne wygodniejsza wersja tradycyjnego plażowego parasola. Namiot ochroni nas nie tylko przed słońcem, ale również przed wiatrem. Sprawdzi się jako kącik do przebrania dziecka lub zaciszne miejsce na poobiednią drzemkę.

Parawan

Pozwoli zagrodzić kawałek plażowej przestrzeni – dzieci będą mogły swobodnie przesypywać piasek, a my będziemy mogli odwrócić wzrok od zajętych pociech choć na chwilę.

Opaski na rękę dla dzieci

Zadbajmy o bezpieczeństwo – to naprawdę pozwoli nam się zrelaksować. Opaski z informacją o dziecku i numerem telefonu do rodziców,  które można założyć na rękę malucha zagwarantują, że nawet jeśli potomstwo się niefortunnie zgubi – to szybko się znajdzie.

Zabawki do piasku

Piaszczysta plaża to ogromna piaskownica - nigdy się nie nudzi! Koniecznie! Najlepiej solidne i niemałe, bo szukanie miniaturowych foremek w ogromnej (bądź co bądź) piaskownicy to naprawdę żmudne zajęcie.

Ochrona przed słońcem

Udane wakacje to wakacje z radosnymi i zdrowymi dziećmi. Jeżeli wybieramy się w lecie nad morze musimy liczyć się z upałami (tak, nad Bałtykiem również się zdarzają). Zabezpieczmy zatem skórę, oczy i głowy naszych dzieci przed szkodliwym promieniowaniem UV. Niezbędny będzie krem z filtrem (najwygodniejszy w użyciu jest olejek przeciwsłoneczny w sprayu), zabudowane kostiumy (po pierwsze ochronią większą powierzchnię skóry przed słońcem, a po drugie – piasek nie będzie się panoszył po wrażliwym ciele dziecka i wszystkich jego słodkich fałdkach), czapeczki z daszkiem, a jeżeli czapki nie posiadają daszku lub daszek jest zbyt krótki – ochrońmy oczy malucha zakładając mu okulary przeciwsłoneczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.