Dzieci,  Zabawa

Przedszkolne atrakcje

Minęło już kilka dni od rozpoczęcia roku szkolnego i przedszkolnego. Większość łez maluchów już wyschła, a proces adaptacyjny ma się bardzo dobrze. To idealny czas na zaserwowanie dzieciom dodatkowych atrakcji, które jeszcze bardziej urozmaicą pobyt naszych pociech w placówce. Społeczne i kulturalne wydarzenia, o które zadba dyrekcja i personel przedszkola będą możliwością do zdobycia praktycznej i teoretycznej wiedzy, przeżycia nowych doświadczeń i zaspokojenia naturalnej ciekawości dzieci. Gotowi na wydarzenia? Start!

Poznawanie zawodów

Spotkanie z panem policjantem - chwila powagi i skupienia, a potem oglądanie radiowozuPrzedszkolaki mają możliwość porozmawiać z strażakiem, policjantem, pielęgniarką, piekarzem, właścicielem sklepu… Wszystko zależy od inwencji twórczej pracowników przedszkola oraz możliwości organizacyjnych. Do naszego przedszkola co roku przyjeżdżają policjanci z pobliskiego posterunku – dzieci mogą oglądnąć radiowóz, dotknąć kajdanek i przymierzyć policyjną czapkę. Remiza strażacka jest oddalona od placówki całe… 500 metrów, w związku z czym dzieci regularnie wizytują jednostkę straży pożarnej. Biblioteka również jest w zasięgu możliwości dziecięcych nóżek, a nieco dłuższy spacer może zaowocować zwiedzeniem piekarni (łącznie z warsztatami dla „małych piekarzy”, podczas których dzieci robią własnoręcznie kajzerki) i sklepu spożywczego. Dyrekcja naszego przedszkola chętnie korzysta z pomocy rodziców – zdarzali pracownicy telewizji i radia, którzy organizowali zajęcia w lokalnych ośrodkach, tata jednego z dzieci był wojskowym, który oprowadził dzieci po jednostce, a mama innego malucha pracowała w szpitalu jako pielęgniarka… Większość tych ciekawych dla dzieci zajęć było za darmo, ewentualnie trzeba było pokryć jedynie koszt przejazdu.

Wartościowe wydarzenia za niewielkie pieniądze

Teatrzyk w przedszkolu to ogromne wydarzenie i niezapomniane emocje dzieciPrzedszkola umożliwiają dzieciom obcowanie ze sztuką. Objazdowe teatrzyki dla dzieci to rewelacyjna i atrakcyjna forma zapoznania maluchów z tą formą sztuki, równocześnie jest to dużo tańsze rozwiązanie niż eskapady do teatru. Wizyty w pracowniach lokalnych artystów to ogromne przeżycie i kolejne ciekawe doświadczenie do kolekcji. Ogromnym zainteresowanie cieszą się warsztaty w fabrykach cukierków i czekolady, podczas których dzieci mogą same przygotować ulubione słodycze. Większość czasowych wystaw (np. wystawa klocków Lego) mają specjalne oferty skierowane do szkół i przedszkoli – warto śledzić na bieżąco kulturalne aktualności.

Z jakich atrakcji korzystały Wasze przedszkolaki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.