Samodzielne picie to super zabawa
Dzieci,  Zdrowie

Przecierowe soki, czyli smak dzieciństwa

Uwielbiam soki dla niemowląt. To taki smak z dzieciństwa, który głęboko zapadł w mojej pamięci. Nie tylko mi, prawda? Z tymi przecierowymi napojami jest trochę jak z zabawą w piaskownicy – dziecko jest rewelacyjnym pretekstem, by bezkarnie pobawić się łopatką i wiaderkiem oraz… napić się soku z małej szklanej butelki.

Małymi łykami i po kolei

Pierwsze soki można wprowadzić do diety dziecka w czwartym miesiącu życia. Dzieci karmione piersią mogą ich spróbować później – nawet w drugim półroczu. Pierwszym sokiem, który podajemy dzieciom powinien być sok jabłkowy. Najlepiej zaproponować maluchowi jedną łyżeczkę (maksymalnie kilka) nowego napoju w godzinach przedpołudniowych. Kolejna do sokowirówki wpaść powinna marchewka – można połączyć marchewkę z jabłkiem i dumnie nazwać ów wytwór sokiem owocowo warzywnym.  Repertuar soków wzbogacamy zgodnie z wytycznymi dotyczącymi rozszerzania diety dziecka. Pamiętajmy, aby zawsze po podaniu nowego produktu pilnie obserwować niemowlaka pod kątem ewentualnych reakcji alergicznych: bólów brzuszka i wysypki.

Gotowe soki

Nie musimy sami wyciskać, przecierać i odciskać soków. Jeśli dodatkowo nie mamy możliwości kupienia zdrowych i ekologicznych warzyw i owoców – zdecydujmy się na gotowe soki przecierowe dostępne w niemal wszystkich sklepach. To zdecydowane ułatwienie! Po pierwsze mamy gwarancję, że nasze dziecko będzie piło soki z warzyw i owoców najwyższej jakości Po drugie – butelki są dobrze oznakowane i opisane, nie ma ryzyka, że sześciu miesięcznemu maluszkowi kupimy sok, z którym jego brzuszek może sobie nie poradzić. Na etykietach znajdziemy rzetelne informacje dotyczące składników oraz informację dla jakiej grupy wiekowej (od którego miesiąca życia) przeznaczony jest dany produkt.

Mój smak z dzieciństwa to Bobo Fruit – w brązowych szklanych butelkach z charakterystyczną uśmiechniętą buzią dziecka. Założę się, że również sporej części z Was…

komentarze 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.