Jak prezent na komunię wybrać?

Komunie 2018 już za chwilę, a wraz z nimi pojawia się kwestia wyboru prezentu. Ogromna ilość zabawek do wyboru sprawia, że podjęcie decyzji o tym, jaki prezent wybrać naprawdę nie jest łatwe. Do tego dochodzą jeszcze kwestie kosztów całego przedsięwzięcia, a także wybór odpowiedniej propozycji, zgodnej z zainteresowaniami dziecka.

Zastanawiasz się co wybrać dla chrześniaka, który za kilka tygodni idzie do pierwszej Komunii świętej? A może chcesz kupić niedrogi, acz oryginalny prezent, który dziecko zapamięta przez nieco dłużej niż tylko pierwsze dni zabawy? Co tu dużo mówić – zadanie nie jest proste! A poza tym, współcześnie dzieci bardzo szybko nudzą się zabawkami.

dziewczynka komunistka
Jaki prezent dla dziewczynek komunijnych będzie dobry? Fot:pxhere.com

Pierwsza komunia święta

Można się na to zżymać, można protestować, ale Pierwsza Komunia Święta to jedna z pierwszych okazji, kiedy ludzie konkurują między sobą w zakresie rzeczy materialnych. Dzieci przechwalają się między sobą – jedno dostało quada od chrzestnej, drugie smartfona od wujka, a jeszcze trzecie super zestaw klocków do zabawy.

A Pierwsza Komunia Święta to zaledwie preludium do dalszego, szalonego kupowania prezentów. Co więcej, nie ma praktycznie znaczenia czy kupujemy podarunek dla dziewczynki czy dla chłopca – prezent na komunię musi być „wypasiony” oraz oryginalny. Pojawia się jednak inna kwestia, a mianowicie ceny tego rodzaju podarunków.

Ile przeznaczyć na prezent?

Podobno każdego roku Polacy wydają około 3 miliardów złotych przy okazji kupowania prezentów komunijnych. Robi wrażenie, prawda? Kwestia tego jaki prezent wybrać i, co automatycznie za tym idzie, jak wiele powinien on kosztować, nie jest prosta. Przeciętnie prezenty komunijne w Polsce kosztują kilkaset złotych.

Musimy również pamiętać o tym, że wartość finansowa podarków zależy przede wszystkim od naszego stopnia pokrewieństwa z dzieckiem. Zupełnie inną cenę powinien mieć prezent od chrzestnej czy rodziców lub dziadków, a inną od dalekiego wujostwa. Dodajmy do tego jeszcze słynne „koperty” – większość z nas dodaje dla dziecka te symboliczne parę złotych.

Prezenty dla dziewczynki

Elegancka biżuteria? A może jakiś elektroniczny gadget? Problem w tym, że mody zmieniają się jak w kalejdoskopie i to, co jeszcze dziś jest popularne, jutro może być już trochę przestarzałe. Dobrym pomysłem może być podpytanie rodziców dziecka na temat jego zainteresowań – pozwoli to na znacznie łatwiejszy dobór prezentu komunijnego do osobistych jego preferencji.

Przez cały czas warto pamiętać o duchowym wymiarze tego święta. Jeżeli nie wiemy co wybrać dla dziewczynki z okazji Komunii, to dobrym pomysłem może być zakup jakiejś eleganckiej biżuterii – ładny medalik z pewnością zapadnie w pamięć obdarowanemu dziecku przez długi czas. Można do tego również dodać eleganckie wydanie Biblii.

Prezenty dla chłopaka

Kilkanaście lat temu absolutnym hitem był zakup zegarka na rękę – większość chłopców idących do Komunii otrzymywała taki prezent. Choć te czasy już minęły, to zegarek wciąż może być niezłym pomysłem. Nie mówimy jednak o jego tradycyjnym wydaniu, ale raczej o smartwatchach, których ceny regularnie spadają.

Podobnie jak w przypadku dziewczynek, najlepiej skontaktować się z rodzicami chłopca i upewnić się co do jego zainteresowań. Może to znacznie pomóc w określeniu odpowiedniego prezentu dla dziecka. No bo przecież nie oczekujesz chyba, że wystarczy danie samej „koperty” z pieniędzmi, prawda? Dzieci w wieku komunijnym jeszcze przez długi czas nie docenią wartości takiego prezentu.

Oryginalny prezent na komunię

Pierwsza Komunia to wyjątkowa chwila w życiu każdego wierzącego człowieka, dlatego warto tę okazję wykorzystać i wręczyć dziecku oryginalny, zapadający w pamięć prezent. I pamiętajmy – współczesne dzieci nudzą się bardzo szybko, więc nieraz naprawdę trzeba się wysilić, aby nasz podarunek nie tylko trafił w gusta dziecka, ale również został w pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.