Wielkanocny stroik? Zróbmy go razem z dziećmi! Będzie najpiękniejszy!
Zabawa

Prace plastyczne na Wielkanoc

Jedni rzucili się w wir sprzątania, inni w wir gotowania i pieczenia. Ja postanowiłam zgrabnym krokiem ominąć oba wiry i oddać się pracom plastycznym z moimi dziećmi. A żeby nie odbiegać za bardzo do tego, co zajmuje teraz głowy większości – będą to prace związane ze zbliżającymi się wielkimi krokami Świętami Wielkanocnymi. Oto kilka ciekawych propozycyji na wielkanocne wytwory dziecięce. 

Na dobry początek – stado baranków wielkanocnych. Wystarczy kilka pudełek, np. po herbatach (nie muszą być identyczne!) i kawałki styropianu, bądź wata. Niezbędny będzie również klej i odrobina cierpliwości.

Wielkanocne baranki z pudełek po herbatach i styropianowych kulek

Jeśli nie baranki, to może kurczaczki? Na przykład takie, zrobione z plastikowych łyżek i piórek. Będzie można je wbić w ziemię kwiatków doniczkowych, wsadzić do koszyczka lub ozdobić nimi wielkanocny stół. Proste i efektowne.

Urocze kurczaczki zrobione z plastikowych łyżek z dodatkiem piór - proste i efektowne

Jeśli nie baranek i nie kurczaczek, to… zostaje nam już tylko zajączek. Puszyste, kolorowe (lub nie!) zajączki możemy zrobić na tekturze, wypełniając przygotowany wcześniej szablon kosmetycznymi wacikami. Z tą pracą poradzą sobie nawet najmłodsi.

Wacikowy zajączek to propozycja idealna dla najmłodszych - wystarczy przygotowany wcześniej szablon i klej

Czym byłaby Wielkanoc bez jajka? Ciężko ją sobie wyobrazić! Dlatego ostatnią pracą będą jajka na piku. Papierowe, które zdecydowanie łatwiej ozdobić, niż choćby kruche wydmuszki.

Pisanki na piku to świetny pomysł na pracę plastyczną i urocza dekoracja, którą wetkniemy w dowolnie wybrane miejsce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.