Urocze sówki, prawda? Zrobione wyłącznie z rolek po papierze toaletowy! Pomalowane farbami i pastelami
Zabawa

Prace plastyczne na jesienne wieczory

Długie, ciemne i ponure stały się popołudnia i wieczory. Jakieś plusy tego stanu rzeczy? Jest jeden! Mamy z dziećmi zdecydowanie więcej czasu na tworzenie prac plastycznych. Wczesną jesienią robimy zapasy – zbieramy liście, patyczki, szyszki, odkładamy rolki po papierze toaletowym, uzupełniamy braki w farbach, blokach, papierach kolorowych i klejach… Do roboty bierzemy się zawsze po 16, kiedy zmrok za oknem zmusza nas do włączenia światła nad rodzinnym stołem.

Dzisiaj na tapetę bierzemy rolki po papierze toaletowy i te dłuższe, po papierowych ręcznikach. Co można z nich zrobić?

Kolorowa rakieta? Świetna praca techniczno – plastyczna dla małych i dużych. No i finalnie – oryginalna ozdoba dziecięcego pokoju!

Kolorowe rakiety z rolek po papierze toaletowy i kreatywnych drucików - oryginalny i kolorowy pomysł!

A może by tak dwa w jednym? Czy prace plastyczne, które nie posłużą do ozdobienia lodówki, ale znajdą swoje praktyczne zastosowanie w dziecięcym pokoju? Taki oto oryginalny garaż dla chłopięcych resorówek powstał właśnie z rolek po papierze.

Garaż z rolek po papierze toaletowym to nie tylko świetna zabawa podczas robienia tegoż, ale również funkcjonalna ozdoba do dziecięcego pokoju

Dzieci uwielbiają bawić się różnego rodzaju domkami. Zamek to też domek, bardzo szczególny. Zwłaszcza ten zrobiony z rolek!

Zamek dla księżniczek lub rycerzy zrobiony z rolek po papierze toaletowym i ręcznikach, pobawią się nim zarówno dziewczynki jak i chłopcy

A skoro mamy zamek, to powinna w jego pobliżu znaleźć się jakaś królewna. Choćby taka, z koroną zrobiona z rolki po papierze toaletowym!

Korona z rolki po papierze toaletowym jest lekka i możemy ją dowolnie ozdobić. Idealna dla każdej księżniczki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.