Rodzinny piknik na łonie natury
Dom,  Dzieci,  Zdrowie

Poradnik piknikowy

Uwielbiam pikniki – to rewelacyjna forma spędzenia wolnego czasu w gronie najbliżej rodziny i przyjaciół. Wybierając odpowiednie miejsce (bezpieczna piękna polanka z odrobiną cienia będzie idealna) i towarzystwo (im więcej dzieci tym lepiej!) – zafundujemy sobie relaks i rozrywkę. Udany piknik? Nic prostszego! Mam swoją stałą piknikową check listę, z którą przygotowania idą jak po maśle, a ja nie zamartwiam się, że czegoś mi zabraknie i nie zadręczam się, że przecież mogłam wziąć to lub tamto…  

  1. Porządny koc, najlepiej nie jeden (dzieci ucieszą się z własnej miejscówki). Idealny koc powinien mieć od spodu specjalną warstwę izolacyjną, która ochroni nas przed wilgocią i zimnem.
  2. Jeżeli w wybranym przez nas miejscu nie zbyt wielu drzew, a na piknik jadą z nami małe dzieci – weźmy parasol, który da odrobinę cienia i pozwoli odpocząć od słońca.
  3. Planujemy grillowanie pod chmurką? Upewniwszy się, że w danym miejscu nie ma zakazu rozniecania ognisk – zdecydujmy się na mały przenośny grill, nie zapomnijmy również o: węglu, zapałkach, folii aluminiowej lub tackach.
  4. Potrzebna będzie nam piknikowa zastawa – najwygodniejsze rozwiązanie to jednorazowe talerzyki (papierowe lub plastikowe) oraz sztućce. Jeżeli część potraw planujemy przygotować na świeżym powietrzu – weźmy ze sobą deskę do krojenia i nóż (pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu go).
  5. Transport i przechowywanie jedzenia ułatwią nam: pojemny kosz (najwygodniejszy jest prostokątny i zamykany), próżniowe pojemniki na żywność oraz termiczna torba lub turystyczna lodówka.
  6. Niezbędne będą również: chusteczki higieniczne, papierowe serwetki lub ręczniki. Weźmy ze sobą chusteczki dezynfekujące lub żel antybakteryjny – z ich pomocą wyczyścimy ręce przed jedzeniem. Nie zapomnijmy o workach na śmieci!
  7. Aby natrętni nieproszeni goście nie zepsuli nam wypoczynku – zaopatrzmy się w środki odstraszające owady (głównie komary i mrówki).
  8. Rozsądnie będzie zabrać ze sobą piknikową apteczkę (samochodowa to za mało!) – woda utleniona, środek łagodzący obrzęki i oparzenia. Obowiązkowym punktem jest krem z filtrem UV!
  9. Podczas całodniowego wypadu będzie mnóstwo czasu na rozrywkę – spakujmy do samochodu piłkę, frisbee i badmintona (ruch to zdrowie!) oraz alternatywnie: karty i gry planszowe.
  10. Przygotowywanie jedzenia na piknik to czysta i smaczna przyjemność.

Pyszne i świeże przekąski, idealne na piknikAbsolutnie wszystko wygląda pysznie i smacznie

Wszystko gotowe? Teraz wystarczy tylko zamówić piękną pogodę!
Udanych pikników życzę sobie i Wam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.