podróż z dzieckiem

Podróż z niemowlakiem. Jak się do tego przygotować?

Dziś na tapetę weźmiemy sobie podróż z niemowlakiem, gdyż temat ten potrafi budzić niepokój i spędzać sen z powiek. A przecież tak wiele osób podróżuje z maluszkami i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Takie podróże są zupełnie normalne, bo przecież raz na jakiś czas musimy wpaść z wizytą do dziadków czy pojechać na upragniony urlop. Nikt nie czeka z wyjazdami aż dziecko skończy 7, czy 8 lat. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby odpowiednio się przygotować. Jak zaplanować podróż z niemowlakiem? Oto kilka przydatnych podpowiedzi.

Szacujemy czas podróży

Pierwszym, co powinniśmy zrobić jest oszacowanie czasu podróży. Trzeba pamiętać, że podróż z niemowlakiem zawsze się wydłuża, przez co zazwyczaj podróżujemy o 2-3 godziny dłużej. Dla nas zawsze najwygodniejszą opcją było podróżowanie nocą. Maluszek wówczas spał i nic go nie rozpraszało, ani nie powodowało rozdrażnienia. No chyba, że nie jechaliśmy zbyt daleko, to wtedy decydowaliśmy się na podróż w normalnych godzinach dziennych.

podróżowanie z niemowlakiem

Ogarniamy samochód

Posprzątanie samochodu nie jest tak ważne, jak prawidłowe zamontowanie fotelika dla dziecka. To właśnie nad tym należy skupić się najbardziej. Jeśli podróżujemy w sezonie jesienno-zimowym, kiedy za oknem jest dość zimno, wówczas warto trochę nagrzać samochód. Dzięki temu maluch nie będzie musiał jechać w kombinezonie czy kurteczce i na pewno będzie mu wygodniej.

planowanie podróży z niemowlakiem

Bagaż dziecka

Podróż z niemowlakiem rządzi się swoimi prawami. Maluszek, podobnie jak my, potrzebuje swojego bagażu. Do dziecięcej walizki, obok ciuszków, smoczków i butelki, warto włożyć ulubione zabawki lub książeczki. Coś, czym można zająć dziecko na postoju. W walizce musi się znaleźć wszystko, co może być potrzebne w przypadku niespodziewanego wydłużenia urlopu.

jak podróżować z niemowlakiem
walizka – źródło: ewalizki.pl

Apteczka

Bez apteczki ani rusz! Nigdy nie wybieramy się w podróż, jeśli wcześniej nie sprawdzimy, czy aby na pewno nie zapomnieliśmy zabrać ze sobą apteczki. Co powinno się w niej znaleźć? Przede wszystkim termometr bezdotykowy, plastry, aspirator do noska, elektrolity i leki na biegunkę, syrop na gorączkę. Warto zabrać ze sobą również książeczkę zdrowia dziecka. Nigdy bowiem nie wiadomo, czy w trakcie naszego wyjazdu nie będziemy musieli skorzystać z pomocy lekarza.

apteczka samochodowa

Przydatne akcesoria

Dobrze jest zabrać ze sobą akcesoria, których używamy na co dzień. Jeśli jedziemy na dłużej na pewno przydatna będzie wanienka do kąpania dziecka i przewijak. Warto wziąć ze sobą również zapas pieluch. Tego nigdy za wiele. Można też wziąć chusteczki nawilżane, krem do pupy i żel antybakteryjny.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.