odparzenia pieluszkowe

Pieluszkowe zapalenie skóry. Co musisz wiedzieć?

Skóra dziecka jest niesamowicie wrażliwa i delikatna, a przez to bardzo podatna na różnego rodzaju podrażnienia. Dość częstym zjawiskiem wśród małych dzieci jest pieluszkowe zapalenie skóry. I mimo, że większość mam staje na rzęsach, żeby zapobiec tej jakże przykrej dolegliwości, to jednak może się ona przytrafić każdemu dziecku. To, że maluch cierpi na odparzenia pieluszkowe wcale nie oznacza, że jest notorycznie zaniedbywany przez mamę. Czasami wystarczy drobne przewinienie lub nieświadomy błąd i mamy problem. Trzeba w tym miejscu podkreślić, że pieluszkowe zapalenie skóry nie jest groźne dla zdrowia dziecka. Jest za to bardzo nieprzyjemne i może być bolesne, dlatego lepiej mu zapobiegać niż później leczyć.

odparzenia pieluszkowe
odparzenia pieluszkowe nie są groźne dla zdrowia dziecka, ale bywają bardzo bolesne

Pieluszkowe zapalenie skóry – jak zapobiegać?

Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Wystarczy odpowiednia pielęgnacja dziecięcej pupy i jakiś dobry kosmetyk. Osobiście mogę wam drogie mamy polecić maść Sudocrem. To prawdziwy skarb w naszym domu, gdyż sprawdza się nie tylko w pielęgnacji dziecięcej pupy, ale także w leczeniu podrażnień skóry u osób dorosłych. Ale od początku…

  • Jako, że pieluszkowe zapalenie skóry jest zazwyczaj wynikiem zbyt długiego stykania się skóry z moczem albo kałem, należy dbać o stosownie częstą zmianę pieluch – również podczas spacerów! Nie dopuszczajcie drogie mamy do sytuacji, kiedy wasze maleństwo leży całą noc lub nawet kilka godzin z mokrą pieluszką. Często kontrolujcie stan pieluchy i gdy tylko jest brudna, od razu ją zmieniajcie – bez zbędnego czekania. Pamiętajcie też, aby podczas zmiany pieluchy dokładnie umyć i osuszyć pupę dziecka!

 

  • Raz na jakiś czas pozwól maluszkowi poleżeć z gołą pupą. Nawet nie wiesz, jak korzystny wpływ na skórę dziecka ma świeże powietrze. Pupa trochę pooddycha i tym samym będzie mniej podatna na odparzenia pieluszkowe.

 

  • Pieluszkowe zapalenie skóry może być także następstwem zbyt ciasno zapiętych pieluch. Zwracaj więc dużą uwagę na to, aby pieluszka zbyt mocno nie przylegała do delikatnej skóry maluszka. I oczywiście – zawsze kupuj pieluchy przewiewne, które pozwolą skórze oddychać.

 

  • Na co dzień staraj się nie przegrzewać dziecka, bo to kolejny krok do powstania bolesnych odparzeń. Nawet w zimie nie ubieraj maluszka zbyt grubo. Zawsze lepiej ubrać dziecko na cebulkę niż przesadzić z grubością spodenek czy śpiochów.

Sudocrem zastosowanie

Wspominałam wyżej o kremie Sudocrem. Ten genialny wynalazek potrafi uratować z niejednej opresji, a już na pewno stanowi świetnie wsparcie dla świeżo upieczonej mamy. Nie bez powodu, wiele mam to właśnie od tego kremu zaczyna kompletowanie wyprawki dla dziecka. Zastosowanie kremu Sudocrem jest bardzo szerokie. Przede wszystkim preparat działa kojąco i łagodząco na skórę dziecka. Nie tylko niweluje wszelki dyskomfort, ale także zapewnia skórze właściwą ochronę – przed zakażeniem oraz pieluszkowym zapaleniem skóry. Krem w swoim składzie zawiera witaminę E oraz witaminę B5. Obydwie skutecznie odżywiają skórę. Co ważne, zastosowanie kremu Sudocrem jest rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Pediatryczne.

maść sudocrem
Sudocrem nie tylko odżywia skórę dziecka, ale także zapewnia jej odpowiednią ochronę

Sudocrem – jak stosować?

Sudocrem stosuje się na czystą i suchą skórę dziecka. Wystarczy odrobinę kremu równomiernie rozprowadzić na skórze maluszka i gotowe. Skuteczna ochrona zapewniona! Krem warto, a nawet i należy stosować przy każdej zmianie pieluchy. Wszelkie ewentualne wątpliwości lub niejasności na pewno rozwiąże ulotka kremu Sudocrem. Po więcej szczegółów zajrzyjcie tutaj: http://sudocrempolska.pl/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.