Dzieci

Pieluszkowe zapalenie skóry? Jest na nie rada!

Opieka nad noworodkiem i niemowlakiem to zaspokajanie jego najważniejszych potrzeb: bliskości i głodu, a także dbanie o jego ogólny dobrostan poprzez właściwą pielęgnację. Szczególnej atencji wymaga skóra dziecka, która jest dużo delikatniejsza niż skóra osoby dorosłej – cieńsza i wrażliwsza. Pieluszkowe zapalenie skóry to przykra dolegliwość, która może się pojawić niezależnie od tego jak wiele wysiłku włożymy w dbanie o zawsze czystą i odpowiednio nawilżoną skórę dziecka. Nie posypujmy głowy popiołem i nie załamujmy rąk! Wyleczmy skórę malucha i wdrożmy program profilaktyczny.

Po pierwsze: zmiana pieluchy. Noworodki i niemowlęta zużywają kilka do kilkunastu pieluch dziennie. Przyjmuje się, że pieluchę powinno zmieniać się co około 2 – 3 godziny i każdorazowo (natychmiast!) po oddaniu przez dziecko stolca. Regularna i częsta zmiana pieluchy to podstawa pielęgnacji skóry niemowlaka

Skóra okolic intymnych powinna być oczyszczana przy każdej zmianie pieluchy – najlepiej używać do tego celu nawilżonych chusteczek lub wody z dodatkiem płynu przeznaczonego do mycia dziecka (lepiej unikać mydła, które może wysuszać skórę).

Chusteczki nawilżane to bardzo wygodne rozwiązanie - możemy je zawsze mieć pod ręką

Oczyszczoną skórę należy bezwzględnie nawilżyć – w ten sposób wzmacniamy barierę ochronną skóry, czyli płaszcz lipidowy.

Nawilżona skóra to zwiększona ochrona organizmu dziecka

Gdy na skórze dziecka zauważymy zaczerwienienie lub obtarcie – reagujemy natychmiast. Najlepiej mieć pod ręką sprawdzoną maść lub krem, który łagodzi świąd i pieczenie, intensywnie nawilża skórę oraz pobudza procesy regeneracyjne. Bepanthen to uznana marka, po którą sięgamy w razie różnego rodzaju problemów ze skórą, również w przypadku pieluszkowego zapalenia skóry

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.