Dzieci

Pakujemy dziecko na wakacje – część II

Skoro mamy już walizkę (nie torbę!) – czas zająć się akcesoriami dodatkowymi, czyli wszystkim tym, co ułatwi nam zagospodarowanie jej wnętrza. Najczęściej do pakowania używamy jednorazowych siatek – to oczywiście ekonomiczne rozwiązanie, które jednak nie jest ani ekologiczne, ani estetyczne. Czym zastąpić te siatki? Oto garść podpowiedzi. 

Worki na buty – nie tylko na buty

Worki na buty to doskonałe torby na drobniejsze rzeczy, które chcemy spakować do walizki, np. skarpetki i bieliznęJeżeli mamy w domu dzieci w wieku szkolnym, mamy zapewne również kilka lub kilkanaście worków na szkolne pantofle. Skąd aż tyle? Przecież moda na worki zmienia się sezonowo, a nasze dzieci przecież lubią być trendy! Kupujemy więc worki co roku (czasem co pół roku), mimo że tym używanym poprzednio nic nie dolega. No ale przecież niebieski kolor był kolorem ulubionym w zerówce, w pierwszej klasie worek musiał być różowy, a teraz rządzi zieleń. Albo wersja bardziej zaawansowana (i droższa!) – w zerówce szkolne pantofle doskonale czuły się w workach z księżniczką Zosią, w pierwszej klasie zapanowała moda na Annę i Elsę, a w drugiej trzeba było koniecznie zainwestować w worek z Violettą. Znacie to? Pewnie że tak! Co robić z tymi wszystkimi workami? Wykorzystać podczas pakowania. Do osobnych worków możemy spakować np. bieliznę i skarpetki, kolejny z worków można przeznaczyć na brudne ubrania, a do pozostałych zapakować… buty.

Idealna kosmetyczka dla dziewczynki to ta z... lusterkiem, oczywiście! Funkcjonalny haczyk to dodatkowy bonusKosmetyczka na miarę możliwości

Do wyboru mamy proste kosmetyczki na zamek, z jedną lub dwoma przegrodami, albo kosmetyczki bardziej rozbudowane i skomplikowane. Dla młodszego dziecka – im prościej tym lepiej. Jeżeli jednak nasze dziecko ma już 7-8 lat i właśnie wybiera się na pierwszy samodzielny wyjazd (tak, bez rodziców!) – możemy kupić mu kosmetyczkę, która nie tylko ma kilka przegródek (wspólnie zaplanujecie co gdzie powinno zostać umieszczone), ale również można ją wygodnie powiesić na dowolnym haczyku w łazience – to zdecydowanie ułatwi dziecku dbanie o higienę i… porządek w kosmetyczce. Pamiętajmy, by pakując podstawowe kosmetyki dla dzieci, porządnie je zabezpieczyć przed ewentualnym otworzeniem się w podróży i rozlaniem zawartości do wnętrza kosmetyczki!

O wyborze walizki dla dziecka poczytacie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.