Co trzeba wiedzieć o czerwonych ustach, by wyglądały kobieco a nie wulgarnie?

O matko! Jakie usta!

Jestem przede wszystkim matką, ale nie przestałam przecież być kobietą. Tę swoją kobiecość lubię podkreślać… czerwoną szminką. To ponadczasowa klasyka i kwintesencja paryskiego stylu. Zanim jednak wymalujemy usta na czerwono, musimy pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach. Oto one…

  1. Czerwone usta nie lubią konkurencji. Jeśli więc czerwona szminka jest naszą ulubioną – zrezygnujmy z innych kolorów w makijażu. Wystarczy, że lekko przy[pudrujemy twarz i podkreślimy rzęsy czarnym lub brązowym tuszem.
  2. Czerwona szminka to wiele odcieni do wyboru, należy je dopasować do typu urodyCzerwień nie jeden ma odcień. Odcień czerwonej szminki koniecznie dobierzmy do naszej karnacji i koloru włosów. Na ustach blondynek i szatynek z jasną karnacją świetnie będzie wyglądała czerwień malinowa (chłodna, bez brązowego pigmentu). Usta brunetek będą wyglądały oszałamiająco, jeśli pociągniemy je czerwienią soczystą, w kolorze dojrzałych pomidorów lub kolorem burgundowym. Rudowłose kobiety powinny wybierać czerwienie oranżowe. Najszersze pole manewru mają blondynki ze śniadą cerą, ale optymalnym wyborem dla nich będą ciepłe czerwienie ze złotym pigmentem.
  3. Czerwień matowa czy błyszcząca? To już zależy wyłącznie od naszych umiejętności nakładania szminki oraz kondycji ust. Duża łatwiejsza do nałożenia jest szminka błyszcząca. Z kolei szminka matowa uwypukli wszelkie niedoskonałości naszych warg.
  4. Know&How. Żeby czerwone usta wyglądały rewelacyjnie, a nie wulgarnie – musimy wiedzieć jak je pomalować. Pierwszą rzeczą, którą należy wykonać jest porządne nawilżenie warg i skóry wokół nich (najlepiej nałożyć grubą warstwę kremu, delikatnie ją wklepać i odczekać aż w całości się wchłonie). Następnie kontur ust delikatnie rozmywamy (możemy przy tej okazji zamaskować niedoskonałości, tj. opadające kąciki ust, czy dysproporcje w wielkości górnej i dolnej wargi) wklepując weń korektor lub fluid w kolorze skóry. W kolejnym kroku sięgamy po konturówkę (w kolorze szminki!) i obrysowujemy usta dowolnie korygując ich kształt (konturówka rozprowadzona również na czerwieni wargowej zadziała jak rewelacyjny podkład pod szminkę). I w końcu czas na naszą czerwoną szminkę – aplikujemy ją zawsze od środkowej części ust w kierunku kącików, bezpośrednio lub za pomocą pędzelka.

Jak malować usta czerwoną szminką? Zacznij od nawilżenia warg i skóry wokół nich!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.