Pokój dziecka trzeba co kilka lat poddać metamorfozie, by młody człowiek dobrze się w nim czuł

Nowe dekoracje rządzą!

Koniec sierpnia to idealny (i ostatni) moment na remonty. Zamarzyło mi się odświeżenie pokoju starszej córki, która jest coraz poważniejsza i coraz mniej lubi Kubusia Puchatka, a coraz bardziej podobają się jej we wnętrzarskich katalogach pomieszczenia dla nastolatek. Mnie z kolei urzekają te wszystkie ręcznie robione ozodoby i dekoracje do pokoju dziecięcego pokazywane na kilku obserwowanych przeze mnie blogach i w moich ulubionych handmadowych sklepach…

Zmiany większe i mniejsze 

Tiulowe pompony to modna i urocza dekoracja do pokoju dziecięcegoPokój mojej córki urządzaliśmy, gdy miała około dwóch lat. Niepodzielnie panował wówczas róż i absolutnie wszystko musiało być „luziowe”. Są więc lu… tfu!, różowe ściany, różowa pościel i różowy dywan. Na szczęście coś tknęło mnie przy zakupie mebli, które… nie są różowe, a białe (no dobra, z delikatnymi różowymi wstawkami). Ściany upstrzone są zgodnie z tajnikami chaosu – bez ładu i składu, bez zachowania poziomów i pionów sąsiadują obok siebie na ścianach: Kubuś Puchatek, koniki Pony, lalki Barbie oraz najróżniejsze księżniczki. Zanim zaczniemy ów pokój urządzać na nowo, czeka nas mnóstwo skrobania, zrywania, czyszczenia i malowanie ścian.

Pokój w nowej odsłonie

Dwustronna narzuta ochroni pościel i udekoruje pokójOdskrobaliśmy co się tylko dało, zerwaliśmy wszystkie plakaty, a na nowych idoli zostało wyznaczone na ścianie specjalne miejsce (własnoręcznie zrobiona rama z cienkich drewnianych listewek pomalowanych na biało – plakaty mają poza nią nie wychodzić). Ściany pomalowaliśmy na biało i tylko jedna jest w szarym kolorze – na jej tle stoją meble i biurko. Zmieniliśmy nastrój i wystrój łóżka – pościel z różowymi księżniczkami dostała młodsza latorośl, a u starszej rozgościła się nowa przykryta dwustronną narzutą w geometryczne wzory. Róż w roli akcentu sprawdza się doskonale, dlatego część dodatków i nowych dekoracji jest w delikatnym różowym, pudrowym kolorze. Co ozdobiło nowy pokój córki? Niezwykle modne tiulowe pompony (powieszone koło lustra), girlanda z materiału (nad łóżkiem), dwie szafeczki na drobiazgi w kształcie domków oraz trzy stonowane kolorystycznie ale urocze plakaty.

Jest pięknie, a córka gdyby mogła – nie schodziłaby na posiłki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.