Niech każdy się dowie, że dziś jest Dzień Kobiet!

Pierwowzorem Dnia Kobiet były najprawdopodobniej starożytne rzymskie Matronalia – święto macierzyństwa i płodności, które hucznie obchodzono w pierwszym tygodniu marca. Współczesny Dzień Kobiet sięga początku XX wieku i został zainicjowany przez Socjalistyczną Partię Ameryki. Międzynarodówka Socjalistyczna podczas konferencji, która odbyła się w 1910 roku w Kopenhadze ustanowiła światowe obchody Dnia Kobiet – ich ideą było krzewienie praw kobiet. Dzień Kobiet jest oficjalnym świętem w wielu państwach, między innymi w Polsce, gdzie z rozmachem obchodzono go do 1993 roku – wręczając paniom… goździki i rajstopy. A jak jest teraz? 

Róża i tulipan zamiast goździka

Czerwone róże to kwiaty uniwersalne - ucieszą każdą kobietęGoździki wyszły już z mody – głównie za sprawą politycznych skojarzeń. Obecnie panowie stawiają na zupełnie apolityczne róże i tulipany. W zależności od zasobności męskiego portfela – kobiety obdarowywane są w dniu swojego święta bukietem róż (opcja droższa) lub tulipanów (opcja tańsza), ewentualnie pojedynczymi kwiatami. W siłę rosną kwiaciarnie internetowe, które oferują specjalne kompozycje na różne okazje – panowie nie muszą zatem wybierać się do stacjonarnej kwiaciarni, w których odurzający zapach utrudnia wybór właściwych kwiatów. Parę kliknięć i dowolny bukiet zamówiony – można dołączyć doń dowolny bilecik lub drobny upominek, a także zlecić doręczenie kwiatów kobiecie.

Wyszukane prezenty zamiast nylonu

Mężczyźni coraz częściej wręczają kobietom vouchery na większe i mniejsze przyjemnościWręczenie kobiecie rajstop w Dniu Kobiet może skończyć się tylko jednym… wybuchem śmiechu. Panowie, którzy jednak pragną sprawić kobiecie radość, a nie po prostu ją rozśmieszyć – wybierają zupełnie inne prezenty. To może być romantyczny drobiazg (np. biżuteria), zaproszenie na kolację lub do kina, czy teatru, albo coś wyjątkowego i spektakularnego. Prezentowym pomysłem, który z roku na rok zyskuje na popularności jest wręczanie paniom voucherów na różnego rodzaju większe lub mniejsze przyjemności. W zależności od zainteresowań kobiety – mężczyzna może jej sprezentować zaproszenie do SPA lub opłacić wizytę u kosmetyczki, zorganizować kurs fotografii lub układania kompozycji kwiatowych.

Pamiętajcie jednak panowie, że to co dla nas najcenniejsze to… wasz czas. Wystarczy, że w natłoku codziennych obowiązków znajdziecie czas na spędzenie wspólnie kilku chwil. Kwiaty zawsze są mile widziane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.