Naukę angielskiego warto rozpocząć jak najwcześniej, nawet już w wieku przedszkolnym
Dzieci

Nauka angielskiego? Dziecinnie łatwa!

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym… wiadomo! To dobry powód, by o nauce języka obcego pomyśleć już w pierwszych latach życia dziecka. Nauka angielskiego dla dzieci proponuje różnorodne zajęcia, dopasowane do wieku uczestników, rozbudzające naturalny entuzjazm, z którym maluchy podchodzą do odkrywania nowych rzeczy. Ogromne znaczenie ma dobór grup – uczestnicy powinni być nie tylko w zbliżonym wieku, ale również na podobnym poziomie znajomości języka obcego. Konieczne jest uważne monitorowanie postępów, aby móc w odpowiedni sposób wspierać proces edukacyjny. Jaką metodą uczą się dzieci?

Przedszkolaki

Starsze dzieci, które uczestniczą już w życiu szkolnym - chętnie biorą udział w zajęciach przy stolikachNauka angielskiego w najmłodszych grupach, przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym (3 – 4 latków) odbywa się przede wszystkim w oparciu o zabawę, ruch i muzykę. Różnego rodzaju zabawy, dobierane są tak, by dzieci poznawały różnorodne grupy wyrazów, np. kolory można poznać podczas zajęć plastycznych, a nazwy mebli podczas zabawy w chowanie przedmiotów itd. Piosenki połączone z mini formami tanecznymi ułatwiają zapamiętywanie różnego rodzaju ciągów wyrazów (np. dni tygodnia, mięsięcy, liczb itp) oraz konstrukcji prostych zdań. Metodą, która najlepiej się sprawdza w tej grupie wiekowej jest TPR, czyli Total Physical Response oznaczające „reagowanie całym ciałem”.

Dzieci w wieku szkolnym

Nauka angielskiego powinna być przyjemna w każdym wieku, również szkolnymW tym przedziale wiekowym mieści się kilka grup. Młodsi dzielą się na dwie grupy: dzieci w wieku 5 – 6 lat (uczniowie szkolnych oddziałów przedszkolnych i zerówek, którzy rozpoczynają naukę, uczą się pisać i czytać) oraz dzieci w wieku 7 – 9 lat (uczniowie klas I – III szkoły podstawowej, którzy potrafią już czytać i pisać). W obydwu grupach nauka w dużej mierze odbywa się w oparciu o zabawę – głównie muzykę, opowiadanie historyjek i tworzenie krótszych lub dłuższych form teatralnych. Starsze dzieci, uczęszczające do klas od IV do VI szkół podstawowych mogą zostać słuchaczami grup będących na jednym z pięciu poziomów zaawansowania: początkującego, podstawowego oraz 3 stopni średniego. Metody i sposób nauczania dobierany jest każdorazowo do poziomu uczestników danej grupy, a lektorzy – oprócz nauczania języka, starają się również rozbudzać w uczniach ciekawość świata i poszerzać ich wiedzę ogólną.

Nauka angielskiego na wyjeździe!

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi… sporo wolnego czasu do zagospodarowania. Pomysłem wartym przemyślenia są obozy językowe, podczas których intensywna nauka równoważona jest poprzez dobrze przemyślaną i spójną koncepcję wyjazdu, ciekawe propozycje zabaw i wycieczek.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.