Domowe lody na gałki. Ile podać?

Najlepsze domowe lody

Lody to najbardziej przez dzieci wyczekiwana letnia przekąska. Mogłyby jeść je nieustannie: po śniadaniu, po obiedzie, na podwieczorek i po kolacji, a najlepiej zamiast tych wszystkich nudnych posiłków. Mając jednak na uwadze stan zdrowia (dzieci) i portfela (rodziców) – raczej się na to nie zgadzamy. No chyba, że zrobimy lody domowe… Macie jakieś ulubione smaki i przepisy?

Przypadkowe lody

Jogurt naturalny - naturalnie zdrowy i dobry, mrożony również.Pewnego dnia zepsuła nam się lodówka. Zepsuła się niebanalnie: część mrożąca zaczęła jedynie chłodzić (wszystko w środku się rozmroziło), a część chłodząca – mrozić. Zorientowałam się chcąc zaserwować dzieciom na podwieczorek ich ulubione jogurty – były twarde jak… lody. Dzieci rzuciły się na nie z łyżeczkami i ogromnym entuzjazmem, a ja w ten przypadkowy sposób odkryłam najprostszy sposób na domowe lody, który później tylko delikatnie udoskonaliłam.

Lody na bazie jogurtu

Sezonowe owoce warto mrozić - przydadzą się jako składnik deserów lub ich dekoracjaZamrożony przez przypadek jogurt zainspirował mnie do znalezienia w sieci przepisu na lody na bazie jogurtu właśnie. I znalazłam! Przepis prosty, a efekty – przepyszne. Bazą jest jogurt naturalny (300 g) i śmietana kremówka (100 g). Reszta składników zależy od naszej fantazji i ulubionych smaków oraz sezonowej dostępności owoców. Ja przygotowuję najczęściej lody malinowe. Sok z dwóch limonek zagotowuję z 125 g cukru, gdy ostygnie łączę go z jogurtem naturalnym i zmiksowanymi malinami (około 250 g), a na końcu dodaję ubitą na sztywno kremówkę. Przepis można dowolne modyfikować dodając różne owoce. Po 3 – 4 godzinach w zamrażalce mamy rewelacyjne domowe lody, które bez stresu możemy podawać dzieciom w dowolnych ilościach, bo wiemy na ich temat wszystko – kto zrobił, jak zrobił, z czego zrobił i jak były przechowywane.

Smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.