Najlepiej oddycha się nad morzem! To moc morskiej bryzy!

Morska bryza dla nosa!

Większość z nas bywa nad morzem. I zdecydowana większość z tej większości bywającej nad morzem przyznaje, że nigdzie nie oddycha się tak dobrze jak właśnie tam. W morskiej bryzie jest to coś, co pozwala głęboko i bez przeszkód wciągać powietrze przez nos do płuc. Nie powinien zatem dziwić fakt, że naturalnym sposobem na zatkany nos jest Afrin Pure Sea Baby, czyli morska bryza dla nosa. 

Afrin Pure Sea Baby to woda morska do nosa, idealna dla małych i dużychZatkany nos? Oczyść go!

Jeżeli nasze dziecko (lub my sami!) cierpi z powodu zatkanego nosa, a górne drogi oddechowe zdecydowanie wymagają oczyszczenia – najlepiej sięgnąć po naturalne i sprawdzone produkty. Przykładem takiego preparatu jest Afrin Pure Sea Baby, czyli rozcieńczony roztwór oczyszczonej wody morskiej. Jest świetnie tolerowany przez błonę śluzową nosa (nawet tę najwrażliwszą), a co za tym idzie – może być stosowany nawet kilka razy dziennie.

Dlaczego mamy zatkany nos?

Nosy małe i duże mogą być zatkane z różnych powodów - najczęstszą przyczyną jest katar towarzyszący przeziębieniuPrzyczyną zatkanego nosa najczęściej jest katar towarzyszący przeziębieniom i innym infekcjom wirusowym oraz bakteryjnym. Warto jednak zwrócić uwagę na przedłużający się stan, w których mamy uczucie zatkanego nosa, bo jego przyczyny mogą wymagać interwencji lekarza. Drugą grupą, przyczyn zatkanego nosa stanowią różnego rodzaju alergie (katar wynika wówczas z nadaktywnego układu odpornościowego). Około 30% ludzi doświadcza również często niealergicznego zapalenia śluzówki nosa, którego przyczyną są drażniące substancje, takie jak: dym papierosowy, zanieczyszczenie powietrza, perfumy, a take zbyt suche powietrze (np. zimą, gdy grzeją kaloryfery oraz o każdej porze roku w pomieszczeniach klimatyzowanych). Przedłużające się uczucie zatkanego bądź zapchanego nosa może również zwiastować początek bakteryjnej infekcji zatok – niezbędna będzie wówczas konsultacja z lekarzem oraz wdrożenie leczenia antybiotykami. W efekcie przewlekłych infekcji zatok (ale również: alergii i astmy) w nosie mogą pojawić się polipy – to guzki, które nie są niebezpieczne, ale mogą skutecznie „zatykać” nos. Na zatkany nos często skarżą się również kobiety w ciąży – wówczas przyczyną może być spuchnięta błona śluzowa nosa, do której dochodzi w wyniku typowych dla okresu ciąży zmian hormonalnych. Hormony mogą również być odpowiedzialne za zatkany nos w przypadku niedoczynności tarczycy (inne, współtowarzyszące objawy to: uczucie zimna, wypadanie włosy, sucha skóra, problemy z wypróżnianiem się).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.