
Mleko Nestle Junior – testujemy przepisy
Macie w domu mleko Nestle Junior? Ja też! Szukałam w sieci inspirujących pomysłów na jego wykorzystanie, bo przecież nie samym mlekiem w czystej postaci człowiek (również ten mały) żyje… Zanim rzucicie się do wypróbowywania najpopularniejszej chyba internetowej porady w tym zakresie, czyli przygotowania bloku czekoladowego – szczerze odradzam! Mleko Nestle Junior to dobry produkt, który jednak nie sprawdzi się jako zamiennik zwykłego mleka w proszku, czy też mleka skondensowanego. Co zatem można z niego przygotować?
Mleko Nestle Junior w przepisach
Kasza manna – pyszne i sycące wspomnienie z mojego dzieciństwa. Moje dzieci również ją uwielbiają (może być podawana po 6. miesiącu życia). Do jej przygotowania wystarczą: 2 łyżki kaszy manny, miarka mleka modyfikowanego (w tej roli można obsadzić mleko Nestle Junior) oraz woda (w proporcjach: 200 ml na jedną miarkę mleka).
Bezglutenowe naleśniki – zdrowe i smaczne, a do tego skutecznie wypełniające głodny brzuszek (mniejszy i większy, przeznaczone dla dzieci po 8. miesiącu życia). Do ich przygotowania wystarczą: ok. 200 ml mieszkanki mleka modyfikowanego (mleko Nestle Junior łączymy z wodą – 1 miarka na 200 ml), pół szklanki mąki kukurydzianej, żółtko jajka i olej (choć jeśli mamy dobrą patelnie, to możemy przygotować naleśniki bez tłuszczu!).
Zielona zupka krem – doskonała propozycja na obiad. Potrzebujemy: brokuły (kilka lub kilkanaście różyczek), 50 ml mleka, wodę i opcjonalnie odrobinę tłuszczu (łyżkę masła lub oliwy).
Budyń na deser – świetna propozycja dla dzieci po 8. miesiącu życia. Do jego przygotowania wystarczą: szklanka wody, łyżeczka mąki ziemniaczanej, żółtko jajka i miarka mleka modyfikowanego.
Mleko Nestle Junior to ważne źródło wapnia w diecie dziecka!

Bezpłodność dotyka coraz więcej par

Pomysł na prezent dla mamy!
Może Ci się spodobać

Masło orzechowe w roli głównej
16 marca 2016
Syrop na kaszel suchy i mokry
16 grudnia 2016