Mleko w diecie dziecka to inwestycja w jego zdrową przyszłość. Zadbajmy więc, by pojawiało się w niej regularnie
Dzieci

Mleko dla dziecka? Wybieram…

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy życia dziecka najlepsze mleko to mleko mamy, a karmienie piersią najlepiej kontynuować do pierwszych urodzin potomka. Jeśli jednak z jakichkolwiek powodów to nam się nie uda – nie rwijmy włosów z głowy! Najlepsi specjaliści opracowują bowiem skład mlek modyfikowanych tak, by był jak najbardziej zbliżony do mleka mamy. Jedyne co musimy wówczas zrobić – to wybrać mleko dla dziecka spośród kilku rodzajów i marek. Natomiast już po pierwszych urodzinach, gdy nasz maluch jest coraz bardziej samodzielny, często sam rezygnuje z piersi na rzecz poznawania nowych smaków i sposobów odżywiania się i picia. Pamiętajmy jednak, że mleko w jego diecie to wciąż bardzo ważny element!

Mleko dla dziecka po 1 roku życia

Mleko dla juniora to mleko przeznaczone dla dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia. Zawiera wszystkie niezbędne dla jego prawidłowego rozwoju składniki i pomaga bez szkody dla organizmu przejść przez często trudny okres odstawiania dziecka od piersi. Przygotowuje się je z wodą, podobnie jak mleko dla dzieci młodszych, noworodków i niemowląt. Wszelkie niezbędne informacje oraz poradę dotyczącą prawidłowej konstrukcji codziennej diety dziecka – znajdziemy w dołączonej do produktu ulotce.

Mleko z kartonu?

Mleko dla dziecka to niezbędny element jego diety - nie zapominajmy o tym również po pierwszych urodzinach maluchaJeśli karmiłyśmy piersią i obce nam są procedury rozrabiania proszku w mleku, bawienia się w odmierzanie, zalewanie i mieszanie… Albo też po roku podawania malcowi mleka modyfikowanego mamy zwyczajnie dość tych iście laboratoryjnych przygotowań każdej porcji – możemy wybrać mleko w kartonie, które jest… gotowe do spożycia. To stosunkowo nowe i ekstremalnie wygodne rozwiązanie dla rodziców małych dzieci. Sprawdza się również w sytuacjach, gdy rodzice wracają do pracy, a dziecko zostaje pod opieką babć lub cioć. Wystarczą dwa kubki tego mleka wypite w ciągu dnia (np. do śniadania i do kolacji), by zaspokoić 100% dziennego zapotrzebowania na wapń i 75% dziennego zapotrzebowania na żelazo. Ponadto mleko wzbogacone jest w ważne składniki mineralne oraz ważne witaminy. Ogromną zaletą tego mleka jest również fakt, iż jest ono dostępne w wersji naturalnej, jak i waniliowej i z miodem – do tych słodkich smaków bez trudu przekonamy nawet największego Tadka Niejadka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.