Pies i kot, czyli miłość pełna sierści

Miłość i sierść

Od jakiegoś czasu mieszka z nami pies, a niedawno dołączył do niego kot. Dzieci są wniebowzięte, pies z kotem żyją ze sobą wbrew przysłowiu, czyli bardzo dobrze i tylko sierść jest absolutne wszędzie. Nikomu z domowników zdaje się to nie przeszkadzać, jedynie ja częściej niż zwykle  biegam z odkurzaczem i nieustannie coś piorę: ręczniki, narzuty, koce i tony dziecięcych ubranek!

Uczulenie na sierść

Spacer z ukochanym psem to wielka radośćPrzyjmując pod nasz dasz zwierzęta najbardziej bałam się potencjalnych alergii. Nasz rozsądny pediatra stwierdził jednak, że jeżeli nie spróbujemy to się nie przekonamy… Miał rację! Przekonaliśmy się… że żadne z dzieci nie ma alergii, hura! Uczulenie na sierść  u dziecka objawia się najczęściej wysypką, zaczerwieniem i świądem skóry, kichaniem i kaszlem oraz łzawiącymi oczami. Wówczas nie ma innej rady – trzeba znaleźć zwierzakowi nowy dom, a to przykre doświadczenie dla każdej ze stron.

Alergii brak, podrażnienia obecne

Dziecięce ubranka piorę bardzo często, wyłącznie w specjalnych środkach piorącychMimo, że moje dzieci nie są uczulone na sierść – to jednak długotrwały z nią kontakt może podrażniać ich delikatną skórę i pozbawiać ją niezbędnej warstwy ochronnej. Nie chodzi absolutnie o głaskanie – głaskać można tak długo jak tylko pies z kotem na to pozwolą. Mam na myśli sierść, która wbija się w ubranka, koce i dywany. Dywany zwinęłam, koce pochowałam, a ubranka zaczęłam prać w pralce z programem służącym do usuwania sierści. Garderobę dzieci piorę oddzielnie – nie mieszam ich z ręcznikami i odzieżą dorosłych domowników, a do dozownika wsypuję i wlewam wyłącznie specjalne środki piorące przeznaczone do prania dziecięcych ubrań.

Za oknami coraz cieplej, więc wszyscy spędzamy coraz więcej czasu na zewnątrz! Cieszę się ogromnie, bo część tej codziennie gubionej sierści zostanie… za zewnątrz właśnie. Mniej roboty dla mnie, więcej radości dla dzieci i czworonogów – układ idealny! No i pranie schnie znacznie szybciej…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.